Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Juozas Daunys nowym prezesem Mieszko S.A.

01.02.2018 14:14 | 3 komentarze | żet

Po rezygnacji Igora Jelińskiego z funkcji prezesa, stanowisko to powierzono tymczasowo Dariusowi Saikevičiusowi. Trzy miesiące później w zarządzie Mieszko S.A. dochodzi do kolejnej zmiany.

Juozas Daunys nowym prezesem Mieszko S.A.
Nowy prezes Mieszko S.A. Juozas Daunys (arch. prywatne/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 1 lutego 2018 roku stanowisko prezesa w firmie Mieszko S.A. pełni Juozas Daunys. Darius Saikevičius, który przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa przedsiębiorstwa, powrócił do rady nadzorczej Mieszko S.A.

- Juozas Daunys ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży FMCG* w takich krajach jak Litwa, Bułgaria i Polska. Przez ostatnie 9 lat pracował dla grupy Marie Brizard Wine & Spirits (ex-Belvedere) początkowo na stanowisku Prezesa w Vilniaus Degtine (Litwa, od 2011 r.), następnie jako Prezes Regionu Europy Południowo-Wschodniej (od 2015 r). Od 2016 roku pełnił funkcję Prezesa Regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz Prezesa Zarządu Marie Brizard Wine & Spirits Polska - informuje Karolina Masalska, specjalista ds. PR w Mieszko S.A.

Koncern Marie Brizard Wine & Spirits, w którym dotychczas pracował Juozas Daunys, znany jest w Polsce z produkcji wódek, m.in. Krupnika oraz Sobieskiego.


* FMCG (od ang. fast-moving consumer goods) - produkty szybkozbywalne.