środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Raciborska Izba Gospodarcza wyróżniona "Śląskim Wawrzynem"

22.01.2018 13:45 | 0 komentarzy | ż

W sobotę, 20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się 26. uroczysta gala wręczenie Laurów Umiejętności i Kompetencji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która w tym roku platynowe wyróżnienie przyznała m.in. Raciborskiej Izbie Gospodarczej. Nagrodę odebrał prezes RIG-u Tadeusz Ekiert.

Raciborska Izba Gospodarcza wyróżniona "Śląskim Wawrzynem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Laur Umiejętności i Kompetencji, nazwany też „Śląskim Wawrzynem” przyznawany jest od 26 lat. Takie wyróżnienie otrzymują ludzie nieprzeciętni ze świata kultury, polityki czy nauki; wyróżniające się przedsiębiorstwa; organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Przedsięwzięcie, nie tylko na trwałe wpisało się w polską rzeczywistość, ale swoim zasięgiem objęło też Europę. Na przestrzeni lat, takie wyróżnienia otrzymali m.in.: Jan Paweł II, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, Sekretarz Generalny NATO Javier Solana, Emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie Jan Nowak Jeziorański, Komisarz UE ds. Energii Andris Piebalgs, Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki.

W tym roku, w tak zacnym gronie znalazła się również Raciborska Izba Gospodarcza. – Pierwszy raz takie wyróżnienie otrzymałem dawno temu, w 1993 roku jako prezes szybko rozwijającego się RAFAKO. Tym razem jako przedstawiciel skupionego w Izbie Gospodarczej biznesu. Cieszę się z tego wyróżnienia, bo nagroda ta świadczy o tym, że rozwój biznesu w naszym mieście jest dobrze postrzegany również poza jego granicami - mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. Prezesowi RIG towarzyszyli prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz starosta raciborski Ryszard Winiarski.

Mirosław Lenk również został uhonorowany laurem umiejętności i kompetencji. Jak podaje Leszek Iwulski z Urzędu Miasta w Raciborzu, prezydentowi naszego miasta przyznano laur za "odpowiedzialną politykę inwestycyjną  i skuteczne zachęcanie inwestorów do lokowania w Raciborzu swojego kapitału, a także za racjonalne zarządzanie miastem, dbałość o jego zrównoważony rozwój i wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli decyzją".

źródło: Adventure Media/RIG, UM Racibórz, oprac. ż