Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Urząd przypomina się z ofertą dla przedsiębiorców

02.11.2017 09:21 | 1 komentarz | ż

Wciąż można wynająć miejsce na biznes w ramach programu "Lokale na Start". Dostępna jest też jeszcze jedna hala przy ulicy Adamczyka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program "Lokale na Start" adresowany jest do nowo powstałych przedsiębiorstw tworzących nowe miejsca pracy. Umożliwia wynajęcie lokalu usytuowanego w Ośrodku Współpracy Gospodarczej bez ponoszenia opłat czynszowych na okres 18 miesięcy miesięcy. W przypadku wynajmu lokalu usytuowanego na terenie miasta (ale poza OWG) zwolnienie z opłaty czynszowej wynosi 24 miesiące.

W roku 2016 w ramach programu udostępniono 22 lokale (5 w OWG i 17 na terenie miasta).  - Szeroka promocja programu, a przede wszystkim ścisła współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy oraz możliwości pozyskania przez nowo powstałe podmioty środków zewnętrznych na rozwój działalności spowodowały, że w zaledwie rok od jego wdrożenia wynajętych było ponad 80% wszystkich przeznaczonych na ten cel lokali - informuje Leszek Iwulski z Urzędu Miasta Racibórz.

Wśród obecnych najemców "Lokali na Start" są osoby m.in. z branży: kosmetycznej, usługowej, rozrywkowej, handlowej, a także producent rowerów. Obecnie można jeszcze wynająć lokale przy ulicach Ogrodowej i Stalmacha. Władze Raciborza planują jednak poszerzenie oferty o kolejne punkty.

Szczegółowe informacje na temat programu "Lokale na Start" dostępne są TUTAJ.

Gmina Racibórz umożliwia też skorzystanie z większych powierzchni pod produkcję, usługi oraz magazyny. - W tym celu, w ramach współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o., realizuje program „Hale do wynajęcia”, które udostępniane są na preferencyjnych warunkach. W 2016 r. w ramach programu  udostępniono 3 hale pod wynajem zlokalizowane przy ul Adamczyka 10 - informuje L. Iwulski.

Do wynajęcia wciąż pozostaje jedna hala. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Racibórz  (ul. Króla Stefana Batorego 6, pok. 321, tel. 32 7550 720, 32 7550 721). Szczegóły TUTAJ.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet