Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Z firmy hostingowej do resellera chmury obliczeniowej

25.09.2017 11:15 | 0 komentarzy | MK

Powstali dziesięć lat temu jako firma specjalizująca się w hostingu. Dziś, są ekspertami w zarządzaniu serwerami na całym świecie i dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową. To Hostersi, firma z Rybnika, która jest oficjalnym partnerem takich gigantów IT, jak Amazon Web Services, CloudFlare, czy Google.

Z firmy hostingowej do resellera chmury obliczeniowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To dzięki Hostersom wiele największych serwisów internetowych potrafi obsłużyć ogromny ruch internautów, sklepy e-commerce są online w sezonie wyprzedaży, a dane w sieci są bezpieczne. Robiąc zakupy w sieci, czy przeglądając serwisy internetowe, mało kto zdaje sobie sprawę, że to ktoś w Rybniku czuwa nad sprawnością tych procesów. Lokalnie mało kto o nich słyszał, lecz na rynku IT ich marka jest silnie rozpoznawalna. Nic więc dziwnego, że listę klientów Hostersów otwierają takie firmy, jak Lidl, Danone, Bakoma, czy Black Red White.

– Przez lata działalności wyspecjalizowaliśmy się w usługach projektowania infrastruktury, wdrażania chmury obliczeniowej, czyli cloud computingu i zarządzania serwerami. Nawet w branży IT, w której działamy na co dzień, te rzeczy są uznawane za niszowe. Jest jednak na nie ogromny popyt. Specjalizacja jest naszą siłą, potrafimy w ciągu kilku minut rozwiązywać problemy, nad którymi inni muszą się głowić znacznie dłużej. Jest to efekt wieloletniego doświadczenia zdobytego na setkach platform, którymi zarządzamy – mówi Tomasz Dwornicki, Prezes Zarządu Hostersi Sp. z o.o.

Hostersi zostali w tym roku pierwszym polskim resellerem amerykańskiego giganta chmury obliczeniowej, Amazon Web Services. Wcześniej, od 2013 roku, byli partnerem konsultingowym Amazona.

– Zacieśnienie współpracy to efekt naszej strategii biznesowej, która skupia się na rozwoju usług zarządzania infrastrukturą oraz wykorzystaniu chmury Amazon Web Services. Dla nas samych to ogromne wyróżnienie, że taki potentat IT z Seattle, jak Amazon, dostrzegł w nas partnera – wyjaśnia Tomasz Dwornicki.

Nie byłoby jednak tych sukcesów, gdyby nie pracownicy, w których firma coraz mocniej inwestuje. Chodzi nie tylko o dostęp do najnowszych technologii, ale i kilka innych rzeczy. Oprócz szkoleń i certyfikacji, zwłaszcza związanych z cloud computingiem, pracownicy mają dostęp do czytników Kindle, na które mogą kupować ebooki, związane z własnym rozwojem i zagadnieniami zawodowymi. Jako że praca administratorów systemów, których jest w Hostersach najwięcej, wiąże się z pracą siedzącą, do firmy przychodzi regularnie fizjoterapeuta, aby zadbać o komfort ich pracy. Dodatkowo, w całej firmie zainstalowane są oczyszczacze powietrza, które niwelują skutki zanieczyszczonego polskiego powietrza.

– Dużo firm po wybraniu danego rozwiązania dla swojej platformy serwerowej utrzymuje je przez wiele lat. Z czasem takie utrzymanie staje się zwyczajnie nudne. U nas każdy, jeśli tylko zechce, może zetknąć się z niemal każdą technologią, jaką świat wymyślił, a której użył któryś z setek naszych klientów. Nuda i rutyna u nas nikomu nie grożą. Oprócz specjalistów zatrudniamy także osoby, które uczymy niemal od podstaw, dając szansę na zdobycie bardzo atrakcyjnego zawodu.  Nasi pracownicy to największa wartość, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Jeśli ktoś potrzebuje pracować danego dnia z domu, czy zmienić godziny pracy, to nie ma z tym problemu. Gdy wypada w lipcu Dzień Administratora, to idziemy całym zespołem na wspólną imprezę. Oprócz tego, że wszyscy jesteśmy pracownikami, to jesteśmy też kolegami – dodaje Tomasz Dwornicki.

Hostersi to firma IT, od ponad dziesięciu lat dostarczająca rozwiązania z zakresu infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych. Hostersi są partnerem consultingowym i pierwszym polskim resellerem Amazon Web Services. Firma jest również członkiem tak prestiżowych organizacji, jak Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych ISSA oraz Izba Gospodarki Elektronicznej e-Commerce Polska.

www.hostersi.pl

Materiał zewnętrzny