Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Dzień Energetyka w Rafako. Podziękowania za pracę i zapowiedź wielkich zmian [ZDJĘCIA]

15.09.2017 16:46 | 0 komentarzy | żet

- Wiem, że to o co proszę jest bardzo trudne, ale chciałabym prosić wszystkich, żeby w tym procesie wspierali spółkę - w  tych słowach prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail odniosła się  do zapowiedzi przeprowadzenia zwolnień grupowych w firmie. Prezes podkreśla, że bez redukcji kosztów, Rafako utraci zdolność konkurowania na rynku oraz tworzenia nowych rozwiązań w zakresie energetyki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień Energetyka w Rafako był okazją do wyjaśnienia zasłużonym członkom załogi przedsięwziętych przez zarząd firmy działań, których efekt z jednej strony doprowadzi do redukcji kosztów stałych funkcjonowania przedsiębiorstwa, z drugiej strony pozwoli na przygotowanie konkurencyjnej oferty. Nie obędzie się to jednak bez kosztów społecznych wynikających ze zwolnień w firmie.


Zobacz również: Zwolnienia grupowe w Rafako


- Rynek energetyki bardzo zmienił się w ostatnich czasach i będzie nadal się zmieniać (...) Minister Tchórzewski powiedział na forum w Krynicy, że Elektrownia Ostrołęka jest ostatnią elektrownią węglową, która powstanie w Polsce - powiedziała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail. Zwrot w kierunku energetyki niekonwencjonalnej jest koniecznością, bo taka jest przyszłość całej branży. - Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której Rafako przestanie być dostawą rozwiązań w energetyce - dodała prezes Rafako.


Zobacz również: PBG nie utraci kontroli nad Rafako


Prowadząca uroczystość Anna Zembaty-Łęska, dyrektor departamentu zarządzania personelem Rafako, przypomniała obchody Dnia Energetyka sprzed 20 lat, gdy po powodzi ważyły się losy Rafako. - Teraz też jest taki przełomowy moment - powiedziała, wyrażając nadzieję, że firma przetrwa i ten okres przesilenia.

Następnie przystąpiono do właściwej części uroczystości, w trakcie której uhonorowano wieloletnich pracowników Rafako. Podziękowano również rafakowcom, którzy przeszli na emeryturę (lista poniżej).

Dzień Energetyka 2017 - lista wyróżnionych