Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kredyt a pożyczka – które wymaga mniej formalności? Sprawdź

Wielu z nas zamienne używa pojęcia kredyt i pożyczka. Pomiędzy tymi pojęciami istnieje jednak szereg różnic. Pomimo, że oba produkty finansowe służą pożyczaniu określonej ilości pieniędzy. Chcesz wiedzieć, który z nich wymaga mniejszej ilości formalności? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Kredyt a pożyczka – które wymaga mniej formalności? Sprawdź

Kredyt a pożyczka? Czym się różnią? Jeżeli chcesz wnioskować o kredyt, musisz udać się do banku. Ten jest jedyną instytucją, upoważnioną przez polskie prawo do udzielania kredytów. Pożyczki może udzielić Ci nie tylko bank, ale również firma pożyczkowa czy… sąsiad.

Pierwszym krokiem do wyboru właściwego sobie produktu finansowego powinno być określenie preferowanej kwoty i celu finansowania.

Kredyt a pożyczka - cel finansowania

Cel zaciągnięcia kredytu powinien być jasno określony. Sięgając po kredyt możesz wybrać np. kredyt hipoteczny, przeznaczony na zakup nieruchomości, kredyt samochodowy, dzięki któremu nabędziesz wymarzony pojazd czy kredyt konsolidacyjny, który pozwoli spłacić aktualnie istniejące zobowiązania finansowe.

Maksymalne kwoty kredytów są z reguły wyższe niż kwoty pożyczek. Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bank pożyczył Ci nawet kilka milionów złotych.

Pożyczka jest produktem finansowym, który możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie musisz informować o nim instytucji finansowej. Maksymalne kwoty pożyczek są z reguły niższe od maksymalnych kwot kredytów. Nie jest to jednak regułą i zależy głównie od specyfiki danego produktu finansowego.

Kredyt - formalności

Weryfikacja klienta w instytucji finansowej zależy od typu kredytu i ilości pożyczonych pieniędzy. Im wyższa kwota, tym więcej niezbędnych zaświadczeń i formalności. Bank musi przecież w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje interesy, mając absolutną pewność, że klient zdoła spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Wszystkie banki mają podobne wymagania formalne przy udzielaniu kredytów. Dlatego też należy skompletować odpowiednią dokumentację przed wzięciem kredytu stacjonarnie czy przez Internet. Po wypełnieniu wniosku kredytowego i okazaniu wymaganych dokumentów, kredytobiorca podpisuje umowę kredytową.

W większości banków niezbędne okaże się okazanie:

  • dowodu osobistego bądź innego dokumentu tożsamości,
  • zaświadczenia o dochodach,
  • zgody współmałżonka za zaciągnięcie kredytu (dla kwot powyżej 50 tys. zł),
  • odcinku renty lub emerytury w przypadku emerytów lub rencistów
  • zeznania podatkowego i dokumentów finansowych firmy od osób prowadzących działalność gospodarczą
  • faktury sprzedażowych i zaświadczeń z Urzędu Gminy od rolników
  • poręczenia w formie osoby trzeciej lub hipoteki w przypadku osób prowadzących działalność pozarolniczą

Pożyczka – formalności

Jeśli kwota pożyczki nie przekracza 500 zł, umowa nie musi być sporządzona na piśmie. Dla wyższych kwot warto podpisać umowę, której zapisy są regulowane przepisami Kodeksu Cywilnego. Procedury związane z zaciągnięciem pożyczki są zazwyczaj mniej skomplikowane niż te związane z kredytem.

W wielu bankach istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki online, a by otrzymać pieniądze często (lecz nie zawsze) wystarczy jedynie dowód osobisty.

W zależności od pożyczkodawcy, niezbędne będzie okazanie następujących dokumentów:

  • dowodu tożsamości,
  • wyciągu z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy,
  • zaświadczenia o dochodach,
  • odcinku renty/emerytury z ostatnich 3 miesięcy.

Jeśli chcesz ograniczyć formalności do minimum i pożyczyć pieniądze na bardzo korzystnych warunkach, sięgnij po Pożyczkę Nr 1, oferowaną przez Toyota Bank.

Pożyczka Nr 1 posiada atrakcyjne oprocentowanie (jedynie 7 proc.) i jest wolna od opłaty przygotowawczej. Możesz spłacać ją od 12 aż do 60 miesięcy.

Materiał zewnętrzny

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
oewonga 02.10.2017 19:32
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~KOMORNIKSĄDOWY (89.77. * .131) 25.09.2017 11:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Puk puk puk. Dzień dobry...

~DoradcaSzybkaMoneta (178.43. * .125) 25.09.2017 10:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu