Niedziela, 20 maja 2018

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Odszkodowanie za śmierć bliskiego w wypadku drogowym – w jaki sposób można je uzyskać?

13.09.2017 11:00 | 0 komentarzy | MK

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków drogowych. Ich konsekwencje są niezwykle poważne. Często są to różnego rodzaju obrażenia, a niekiedy nawet śmierć poszkodowanego. Niezależnie od skutków danej kolizji, poszkodowani mogą uzyskać liczne świadczenia odszkodowawcze.

Odszkodowanie za śmierć bliskiego w wypadku drogowym – w jaki sposób można je uzyskać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmierć bliskiego w wyniku wypadku drogowego

Śmierć kogoś bliskiego jest niezwykle traumatycznym przeżyciem. Nic dziwnego, dla nikogo nie jest to sytuacja normalna, tym bardziej jeśli do śmierci dochodzi w wyniku tragicznego zdarzenia. Nierzadko bliscy zmarłego korzystają z pomocy psychologicznej, aby szybciej dojść do równowagi psychicznej, co wiąże się także z pewnego rodzaju kosztami. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, że poszkodowanym przysługuje także pomoc prawna , która ma na celu przede wszystkim uzyskanie świadczeń mających na celu zrekompensować chociaż część bólu po stracie bliskiej osoby. Roszczeń tych można dochodzić w sposób kumulatywny, co sprawia, że poszkodowani mogą otrzymać większe pieniądze. 

Na jakie świadczenia mogą liczyć bliscy zmarłego wskutek wypadku drogowego?

Zgodnie z polskim prawem, katalog świadczeń należnych bliskim zmarłego wskutek wypadku drogowego jest bardzo szeroki. Na pierwszy plan wysuwa się odszkodowanie, które ma na celu rekompensatę w sferze materialnej po stracie ofiary kolizji. Możliwe jest również uzyskanie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, zwrotu kosztów pochówku, a nawet – w niektórych przypadkach – renty bądź też renty rodzinnej. Niezależnie od rodzaju dochodzonych świadczeń, niezwykle przydatna jest profesjonalna pomoc prawna.

Pomoc świadczona przez kancelarię odszkodowawczą

Na polskim rynku działają kancelarie odszkodowawcze, których zadaniem jest świadczenie pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych np. CODEX. Przedstawiciele tego typu firmy szczególną wagę przykładają do relacji z klientem. Doskonale bowiem zdają oni sobie sprawę z tego, że rodzina zmarłego może być w bardzo silnym wstrząsie. Dlatego też starają się prowadzić wszystkie rozmowy w sposób niezwykle delikatny, wykazując się przy tym dużym stopniem cierpliwości. Co ważne, pomoc prawna, którą można uzyskać w kancelarii nie ogranicza się jedynie do porad. To także przygotowanie właściwych pism do ubezpieczyciela, a – w razie potrzeby – sporządzenie pozwu do sądu i zastępstwo procesowe. Dzięki temu rola poszkodowanych jest ograniczona do niezbędnego minimum. Przez to nie są oni narażeni na niepotrzebny stres związany z przeżywaniem postępowania. Istotnym faktem jest również to, że pomoc kancelarii nie jest przesadnie kosztowna. Jej honorarium stanowi pewien ustalony w umowie procent sumy, którą uda się ostatecznie uzyskać. Pomoc prawna jest niezwykle cenna w przypadku dochodzenia roszczeń związanych ze śmiercią kogoś bliskiego w wypadku drogowym. Tym samym nie należy bać się korzystać z usług prawników.

Materiał zewnętrzny