Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

V Międzynarodowa Gala Filar Ziemi Raciborskiej i Forum Gospodarcze [ZAPOWIEDŹ]

13.09.2017 09:42 | 0 komentarzy | żet

Wielkimi krokami zbliża się II Raciborskie Forum Gospodarcze, połączone tym razem z V edycją Międzynarodowej Gali „Filar Ziemi Raciborskiej”. Podczas gali prestiżowe statuetki otrzymają firmy oraz osoby prywatne przyczyniające się do gospodarczego i społecznego rozwoju Raciborszczyzny. Wydarzenia odbędą się 28 września w Hotelu Racibor.

V Międzynarodowa Gala Filar Ziemi Raciborskiej i Forum Gospodarcze  [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czwartek, 28 września śmiało można nazwać raciborskim dniem przedsiębiorczości, ponieważ na ten właśnie dzień zaplanowano dwa istotne wydarzenia dla lokalnej gospodarki. Od rana w hotelu Racibor przy ul. Wojska Polskiego odbywać się będzie II Raciborskie Forum Gospodarcze. Poprowadzi je znany dziennikarz Marek Czyż (Nowa TV), a wśród zaproszonych gości jest m.in. Belg Luk Palmen, menedżer projektów w zakresie zarządzania MŚP, innowacji, rozwoju technologii oraz zarządzania klastrami. Wykłady wygłoszą przedstawiciele Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celem Forum jest przede wszystkim promocja gospodarcza Raciborza, w tym terenów inwestycyjnych.

Podobny cel od 9 lat przyświeca Gali „Filar Ziemi Raciborskiej”, której organizatorami są Raciborska Izba Gospodarcza, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Raciborski. Od 5 lat, gdy gala nabrała międzynarodowego charakteru patronat nad wydarzeniem sprawuje Okresni Hospodarska Komora Opava.

- Nasza gala, mimo stosunkowo krótkiej tradycji, już wpisała się w kalendarz biznesowych wydarzeń regionu. Cieszę się, że co roku wręczeniem statuetek „Filar Ziemi Raciborskiej” możemy podkreślić znaczenie kolejnych firm naszego powiatu. W tym roku ma ona charakter wyjątkowy, bowiem przed wydarzeniem odbywać się będzie Forum Gospodarcze, na którym z pewnością poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia związane z raciborską gospodarką i możliwościami rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców. Powiat raciborski ma potencjał gospodarczy, tereny inwestycyjne, co potwierdza chociażby fakt, że tutaj, w niewielkim mieście od prawie 70 lat działa RAFAKO, liczące się w branży energetycznej na niemal całym świecie, niezwykle prężnie rozwija się firma EKO-OKNA. Mamy też producenta słodyczy Mieszko, jest Carbon i wiele innych, które produkują na rynek lokalny i zagraniczny. Ponadto ten rok wyjątkowy jest także dla samego Raciborza, bowiem miasto obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich. Mamy powody do dumy i świętowania – podkreśla Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Zaszczytne statuetki „Filar Ziemi Raciborskiej” przyznawane są firmom oraz osobom fizycznym, które w znaczący sposób przyczyniają się zarówno do gospodarczego, jak i społecznego rozwoju Raciborza i powiatu raciborskiego. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: firmy, rzemiosło, społeczna oraz za współpracę transgraniczną dla podmiotu z Czech.

Zwycięzców tegorocznej gali poznamy 28 września br. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Racibor, rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18.30.

źródło: Adventure Media/RIG