Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Galeria Karuzela do rozbudowy. Mamy dla was wizualizacje

31.08.2017 13:00 | 31 komentarzy | mak

Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śląskim zostanie rozbudowana. Pojawi się 12 nowych sklepów. Nowa koncepcja zagospodarowania przestrzeni może zaskakiwać. Główny parking ma powstać po drugiej stronie ul. Witosa.

Galeria Karuzela do rozbudowy. Mamy dla was wizualizacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właściciele Galerii Karuzela przygotowali projekt rozbudowy obiektu. Postanowili przedstawić swoje plany inwestycyjne wodzisławskim radnym. Stało się to na sesji rady miasta, która odbyła się 30 sierpnia.

Galeria Karuzela została otwarta w 2013 r. Obecnie działają w niej 22 sklepy. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 6340 m kw. Przy galerii jest 220 miejsc parkingowych. To ma się zmienić. - Jak na współczesne standardy nie jest to duży obiekt. Chcielibyśmy go powiększyć. Planujemy dodać 2300 m kw. powierzchni i w ten sposób uzyskać niecałe 10 tys. m kw. Po przebudowie nadal nie będzie to ogromy obiekt, ale staramy się odpowiedzieć na zapotrzebowanie mieszkańców - mówił na sesji Grzegorz Pękalski, prezes spółki Retail Concept.

Sklepy nie tylko dla młodych

Po rozbudowie w galerii zacznie działać 12 nowych sklepów. Część z nich ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców w średnim wieku. Nie bez przyczyny. - Zmierzyliśmy się z uwagami mieszkańców Wodzisławia dotyczących tego, że obecnie przeważają sklepy z odzieżą dla młodzieży. Brakuje sklepów z odzieżą dla osób w średnim wieku. Chcemy wziąć to pod uwagę w kontekście rozbudowy - podkreślił prezes.

Jak to będzie wyglądało?

Nowy segment z powierzchnią handlową ma zająć teren, gdzie obecnie znajduje się główny parking. Z kolei miejsca parkingowe zostaną wybudowane w dwóch lokalizacjach. Największy parking powstanie po drugiej stronie ulicy Witosa. Tam, gdzie obecnie znajduje się stary, prywatny parking. - Wydzierżawiliśmy ten teren na okres 20 lat - powiedział prezes Pękalski. Przyznał, że były próby zakupu tego terenu, ale ostatecznie właściciel zgodził się na współpracę w formie dzierżawy.

Po prawej stronie od istniejącego wjazdu na teren Karuzeli od strony ul. Witosa powstaną miejsca postojowe dla autobusów wraz z pętlą, która umożliwi nawracanie. Kawałek dalej - na przestrzeni graniczącej z parkiem miejskim ciągnącej się w kierunku młyna - zostaną zbudowane kolejne miejsca parkingowe i niewielki pawilon. - Łącznie chcemy dodać około 90 miejsc parkingowych - zapowiedział Grzegorz Pękalski.

Więcej informacji w kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich