Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Modele RC na otwarciu strefy małego inwestora w Raciborzu [ZDJĘCIA]

30.06.2017 11:15 | 1 komentarz | żet

Zamiast przecięcia wstęgi, przejazd modelami samochodów po nowo wybudowanej drodze. W ten sposób dokonano otwarcia nowej strefy ekonomicznej w Raciborzu.

Modele RC na otwarciu strefy małego inwestora w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do nowej strefy ekonomicznej wjeżdża się z ulicy Rybnickiej. Zakończono już prace przy uzbrojeniu terenu w sieci infrastruktury technicznej oraz budowę drogi dojazdowej.

Skanalizowanie terenu, budowa drogi oraz podciągnięcie mediów kosztowało Gminę Racibórz 3 mln zł. Połowa tej kwoty wróci do budżetu miasta w ramach dofinansowania, które udało się pozyskać ze środków Unii Europejskiej. 

Teren przy ulicy Bartka Lasoty podzielono na dziewięć działek inwestycyjnych. Sześć z nich znalazło już nabywców, ogłoszono też przetarg na sprzedaż kolejnej. Wkrótce przetargi na zbycie następnych działek. Przedsiębiorcy, którzy zainwestują przy ul. Bartka Lasoty przez najbliższe trzy lata będą zwolnieni z podatku od nieruchomości.

Strefa ekonomiczna przy Bartka Lasoty została pomyślana jako uzupełnienie oferty terenów inwestycyjnych Raciborza. Tereny Ostroga włączone do specjalnej strefy ekonomiczne dedykowane są średnim inwestorom. Podobnie rzecz się ma z terenem po cukrowni przy ul. 1 Maja. Wiceprezydent Irena Żylak zapewnia, że urząd pozostaje w nieustannym kontakcie z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi nabyciem tych większych terenów, jednakże przekonanie takich przedsiębiorców to długotrwały i żmudny proces.

Wojtek Żołneczko

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza