Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

8 z 25 km czyli Racibórz zbliża się do Pszczyny

16.05.2017 12:10 | 0 komentarzy | ma.w

Wyceniana na miliard złotych budowa Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna (RDRP) czyli bezpośredniego połączenia miasta z autostradą A1 w rejonie Rybnika wydaje się bliższa realizacji. Na razie w pierwszym etapie, między Rudnikiem, a ul. Piaskową w Raciborzu. Urzędnicy z Batorego ogłosili dziś oficjalnie, że wniosek z Raciborza jest w grze o 147 mln zł unijnej dotacji i rywalizuje w grupie 21 projektów drogowych.

8 z 25 km czyli Racibórz zbliża się do Pszczyny
Wojciech Krzyżek, Mirosław Lenk i Grzegorz Niestrój - w takim składzie prowadzono konferencję prasową dot. drogi Racibórz - Pszczyna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk w asyście zastępcy ds. inwestycji Wojciecha Krzyżeka i wójta Kornowaca Grzegorza Niestroja przedstawili dziennikarzom informacje o zakończeniu prac nad wnioskiem na poziomie urzędu Raciborza. Rozpoczęto je w 2012 roku spisując porozumienie 6 gmin o współdziałaniu (Racibórz, Kornowac, Rudnik, Rydułtowy, Gaszowice, Lyski). W 2013 roku wybrano projektanta (Egis), a w kolejnych latach przeprowadzono konsultacje w miastach i gminach i po sporządzeniu dokumentacji projektowej złożono wniosek w urzędzie marszałkowskim.

- Urządziliśmy konferencję by zainteresowani dowiedzieli się, że to co urząd mógł zrobić w sprawie budowy tej drogi zostało przez nas zrobione i dobrze ocenione pod względem formalnym. Materiał liczył 3,5 tys. stron - powiedział nam wiceprezydent Krzyżek. Przypomniał częste pytania na sesjach formułowane przez szefa opozycyjnego klubu NaM Leona Fiołkę, dopytującego o stan prac nad projektem i wnioskiem dot. RDRP. Krzyżek podkreśla wyjątkowość przedsięwzięcia Raciborza i gmin. - Takiej inwestycji jeszcze na Śląsku nie projektowano, nawet DTŚ wytyczano krótszymi odcinkami - zaznaczył.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.