Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Rafako na Europejskim Kongresie Gospodarczym

16.05.2017 09:59 | 0 komentarzy | ż

W dniach 10-12 maja, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w Katowicach odbył się IX Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie to, jest najważniejszym spotkaniem gospodarczym w Europie Centralnej, w którym od dziewięciu lat udział biorą przedstawiciele biznesu, polityki i instytucji publicznych. W tym gronie, znaleźli się także członkowie zarządu RAFAKO S.A. 

Rafako na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Europejski Kongres Gospodarczy, co roku gromadzi osobistości ze świata gospodarki, biznesu i polityki. W trakcie wydarzenia poruszane są tematy dotyczące kluczowych kwestii związanych z gospodarczym rozwojem Polski i świata.

- Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, odbyła się w maju 2009 roku. Od tamtej pory, każdego roku przez trzy dni, w stolicy Górnego Śląska bije gospodarze serce Europy. Katowicka debata, wpisała się na stałe w kalendarz najważniejszych biznesowych konferencji w Europie Centralnej. W tym roku, odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu – powiedział w trakcie inauguracji kongresu w katowickim Spodku, Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes grupy PTWP S.A.

Trwający trzy dni kongres, to cykl debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy. W tym roku zgromadził ponad 8000 gości z krajów europejskich, Azji oraz Afryki. Odbyło się ponad 100 sesji tematycznych z udziałem 700 prelegentów, w tym RAFAKO S.A. Imprezą towarzyszącą Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu były Eurpean Start Up Days, które odbywały się w dniach 11-12 maja, w Hali Spodek.

W debacie pt. „Innowacje oraz sektor badawczo-rozwojowy w energetyce” udział wzięła Agnieszka Wasilewska – Semail, prezes zarządu RAFAKO S.A. W rozmowie prelegenci poruszyli takie tematy jak: rewolucja technologiczna w światowej energetyce, potrzeby innowacyjne energetyki i szanse ich realizacji, nakłady na B&R w energetyce. Ponadto akceptacja ryzyka w przypadku innowacyjnych wdrożeń oraz współpraca grup energetycznych z mniejszymi kreatywnymi firmami.