Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Rafako na krótkiej liście wykonawców bloku w Ostrołęce

26.04.2017 06:00 | 0 komentarzy | żet

Wniosek raciborskiego przedsiębiorstwa, które o intratne zlecenie ubiega się wspólnie z Polimexem-Mostostalem pomyślnie przeszedł prekwalifikacje.

Rafako na krótkiej liście wykonawców bloku w Ostrołęce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Elektrowni Ostrołęka wybrano pięć podmiotów, które mogą zostać zaproszone do dialogu konkurencyjnego w sprawie budowy bloku o mocy 1000 MW. Na liście potencjalnych wykonawców bloku znajdują się: China Power Engineering Consulting Group, konsorcjum: Doosan Heavy Industries and Construction, Mostostal Warszawa, Acciona Industrial, konsorcjum: GE Power, Alstom Power Systems S.A.S., konsorcjum: Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Mitsubishi Hitachi Power Systems Ltd., konsorcjum: Polimex-Mostostal, Rafako.

O zlecenie budowy bloku w Ostrołęce walczą giganci branży. Wykonawcy przedsięwzięcia będą zobowiązani wybudować w ciągu 54 miesięcy kompletną elektrownię z opalanym węglem kamiennym blokiem energetycznym o mocy elektrycznej około 1000 MW brutto. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje się na podstawie dwóch kryteriów: ekonomicznego (m.in. wydajność bloku) oraz pochodzenia kotłowni i urządzeń maszynowni (preferowani wykonawcy z państw UE oraz tych, które mają podpisaną z UE umowę o równym traktowaniu). Planowy termin ukończenia budowy bloku i oddania go do eksploatacji to druga połowa 2023 roku.

(żet)