Czwartek, 26 kwietnia 2018

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Coraz większe zapotrzebowanie na klimatyzatory, czyli o korzyściach płynących z tego rozwiązania

21.04.2017 10:00 | 0 komentarzy | MK

Jako, że klimat się ociepla, letnie temperatury powietrza stają się coraz bardziej uciążliwe, co obniża komfort życia na co dzień. W celu zapewnienia sobie jak najkorzystniejszych warunków w domowym zaciszu, warto rozważyć montaż klimatyzatora. Dzięki niemu niezależnie od pory roku będziemy mogli cieszyć się przyjemnym nawiewem powietrza. Z całą pewnością nie są to jedyne zalety tego rozwiązania. Na jakie korzyści możemy więc liczyć, inwestując w klimatyzację?

Coraz większe zapotrzebowanie na klimatyzatory, czyli o korzyściach płynących z tego rozwiązania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klimatyzatory na wagę złota

Okazuje się, że coraz częściej wyposażamy swoje mieszkania w klimatyzatory, które są szczególnie doceniane podczas dni z wysokimi temperaturami. Klimatyzacja pozwala przeżyć upalne lato komfortowo, a więc daje możliwości cieszenia się urokami tej upragnionej pory roku. Jeśli więc komuś przeszkadzają upały, to może skutecznie poprawić sobie samopoczucie, inwestując w klimatyzatory. Duszne powietrze doskwiera szczególnie w blokach. Jako, że wysoka temperatura stanowi problem nie tylko za dnia, ale także i w nocy, to wiele osób narzeka na niespokojny sen. Chroniczne niewyspanie odbija się zaś niekorzystnie na naszej kondycji psychicznej i fizycznej. Nie chodzi tutaj tylko o wpływ wysokiej temperatury, ale także o zawartość wilgoci w powietrzu. W celu rozwiązania tych dokuczliwych problemów, warto zainwestować w klimatyzator, który usunie nadmiar ciepła z pomieszczeń i utrzyma poziom wilgotności na optymalnym dla nas poziomie.

Na jaki klimatyzator się zdecydować?

Klimatyzatory dzieli się ze względu na pełnione przez nie funkcje i w związku z tym wyróżnia się urządzenia chłodzące, chłodzące z funkcją ogrzewania oraz systemy pełnej klimatyzacji. Zadaniem tych pierwszych jest schładzanie powietrza do optymalnej dla nas temperatury i filtrowanie go. Za ich pomocą możliwe staje się zredukowanie wilgotności w pomieszczaniach. Z kolei klimatyzatory z funkcją grzania pozwalają na cieszenie się żądaną temperaturą przez cały rok. W przypadku systemów pełnej klimatyzacji mamy do dyspozycji zarówno funkcję chłodzenia i grzania, jak i nawilżania czy osuszania powietrza. Bardzo ważne podczas wybierania klimatyzatorów jest to, aby były one właściwie dopasowane i prawidłowo użytkowane.

  • klimatyzatory przenośne – są najtańsze i można je przenosić bezproblemowo z jednego do drugiego pomieszczenia; wadą jest ich głośna praca i stosunkowo mała moc chłodząca
  • klimatyzatory stacjonarne – występują w wersji ściennej i okiennej; możliwy jest ich samodzielny montaż; część generująca największy hałas znajduje się poza domem

Podczas wybierania klimatyzatora należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wydajność chłodniczą, zyski ciepła i straty ciepła oraz na dobranie właściwej konstrukcji jednostki wewnętrznej urządzenia. Zaleca się w związku z tym przed zakupem zasięgnąć porady specjalisty, który może pochwalić się zarówno wiedzą, jak i cennym doświadczeniem.

Konsultacja: Firma Air Duct Cleaning – profesjonalna rekuperacja oraz klimatyzacja

Materiał zewnętrzny