Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Zmiana Twojego pieca na nowszy model a płynące z tego korzyści

20.04.2017 14:00 | 0 komentarzy | MK

Wytwarzanie ciepła nierozerwalnie wiąże się ze spalaniem, jednak jego rodzaj powinien sprzyjać zarówno środowisku, jak i zdrowiu człowieka. Jeżeli prowadzi do powstawania szkodliwego smogu, musi być zmieniony, ponieważ tylko wtedy nastąpi poprawa jakości wdychanego powietrza.

Zmiana Twojego pieca na nowszy model a płynące z tego korzyści
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki czemu można pozbyć się wszechobecnego smogu? 

Jedną z najprostszych możliwości wspomagających walkę z bardzo groźnym zjawiskiem, jakim z pewnością stał się w ostatnich latach smog, jest montowanie w gospodarstwach domowych pieców CO najnowszej generacji. 

Zarówno kotły CO z podajnikiem ślimakowym, jak i piece CO z podajnikiem tłokowym można zaliczyć do urządzeń grzewczych o wysokich parametrach technicznych. Charakteryzują się one dużą wydajnością i efektywnością, przy jednoczesnym ograniczaniu emisji pyłów do środowiska naturalnego. 

Coraz większym powodzeniem i uznaniem cieszą się także gazowe piece CO, ponieważ dzięki nim istnieje realna możliwość nie tylko zmniejszenia kosztów ogrzewania domów czy mieszkań, ale także polepszenia jakości obsługi tego typu urządzeń. 

Czym wyróżniają się gazowe kotły CO najnowszej generacji?

Piece CO na gaz to kondensacyjne kotły, których podstawową zaletą jest solidna konstrukcja oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Stanowią one idealne narzędzie w walce z wszechobecnym smogiem, ponieważ w znaczącym stopniu zmniejszają emisję pyłów. Piece CO gazowe nie przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza. Są dostępne w kilku wariantach, takich jak modele jednofunkcyjne i modele dwufunkcyjne. 

Niepodlegającym dyskusji walorem kotłów CO tego typu jest wyposażenie ich w zautomatyzowany, podświetlany i czytelny wyświetlacz LCD, który sprawia, że obsługa pieców jest bardzo prosta, a co więcej, pozwala na efektywne sterownie ich pracą. Dzięki tym kotłom istnieje możliwość znacznego obniżenia poboru mocy elektrycznej w stanie gotowości. 

Piece CO wyróżniają się poza tym niskopoziomową emisją dźwięku, co sprawia, że ich działanie jest niezwykle ciche i nie wywołuje rozdrażnienia. Gazowe kotły CO najnowszej generacji mają wyposażenie, które sprzyja ich funkcjonowaniu i sprawia, że są one trwałe oraz bezawaryjne. Mogą być bezproblemowo użytkowane przez wiele lat.

Nie ulega wątpliwości, że dzięki zamontowaniu w gospodarstwach domowych kotłów CO najnowszej generacji w bardzo dużym stopniu można zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i ograniczyć powstawanie groźnego smogu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak niewiele potrzeba, żeby uchronić na przykład cenne, wielowiekowe zabytki przed nieodwracalnym zniszczeniem. Dzięki piecom nowej generacji można poza tym chronić zdrowie wszystkich obywateli, a co więcej, przyczynić się do uratowania przyrody przed działaniem szkodliwych czynników. Jedna zmiana – ogromne korzyści. 

Artykuł poleca producent kotłów klasy 5 – firma Kotły Witkowski

Materiał zewnętrzny