Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Prezes Mucha zmieni PK Racibórz i schronisko

19.04.2017 19:00 | 3 komentarze | ma.w

Gospodarska wizyta radnych w miejskiej spółce. Tyle się dyskutowało na sesji o kondycji Przedsiębiorstwa Komunalnego, że trzeba było je obejrzeć z bliska. Grono zainteresowanych nie było jednak duże.

Prezes Mucha zmieni PK Racibórz i schronisko
Prezes Stanisław Mucha potrzebuje pieniędzy z budżetu by wdrożyć w życie swoje plany dla PK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni co jakiś czas lubią odbyć wizytę w którejś z miejskich spółek by przekonać się w jakiej jest kondycji. Ostatnio byli w PRD. Przedsiębiorstwo Komunalne wizytowali rok temu, ale wówczas zarządzał nim prezes Marian Czerner. Na tym stanowisku zaszła zmiana – zastąpił go w dość burzliwych okolicznościach Stanisław Mucha. Dlatego rajcy zapowiedzieli na 12 kwietnia swoją obecność w bazie przy Adamczyka.

Nowy prezes pochwalił się nowym wejściem do siedziby PK. Dotychczasowe jest też czynne, ale tę część budynku Mucha postanowił wyłączyć z użytkowania gdyż pojawiły się problemy z kanalizacją (nieczynna jest świetlica, gdzie w styczniu doszło do historycznego już buntu załogi śmieciarek).

Nieliczna bo w sile zaledwie 7 z 23 radnych reprezentacja ruszyła obejrzeć bazę. Ta ma się diametralnie zmienić do końca roku. Mucha chce skończyć z „zastaną prowizorką” i obecny PSZOK zmienić w nowoczesny skład odpadów podzielony na 18 frakcji. W tym celu ustawi kilkanaście kontenerów, gdzie będzie odbywała się selekcja. Prezes chętnie sprzedaje pojazdy z miejscowego taboru. Na chętnego czekają autobusy MAN–a. Wcześniej „poszły” dwie śmieciarki kupione przez Czernera.

Małgorzata Malik-Kęsicka pokazała zastępcy prezydenta oraz radnym jak zmieni schronisko na Ostrogu.

Na inwestycje planowane w PK potrzeba co najmniej 800 tys. zł. Mucha wskazuje tu na urząd, który ma wspomóc spółkę. Ta skupia się na komunikacji autobusowej, sprzątaniu i zieleni. Wywóz odpadów wyraźnie odpuszcza przekazując rynek Empolowi, z którym jest w konsorcjum. PSZOK, w który zainwestuje będzie dopełnieniem systemu gospodarki komunalnej w Raciborzu (po RIPOK–u na Dębiczu i tamtejszym, miejskim wysypisku).

Z Płoni delegacja radnych i prezes Mucha ruszyli do schroniska na Ostrogu. Tu także planowane są wielkie zmiany po wcześniejszym kierownictwie. Szykuje się wiosenne malowanie psich kwater, wymiana bud w kojcach oraz ich poszerzenie. Aktualnie psów jest tu ok. 80, a można ich przyjąć prawie 200. Za schroniskiem powstanie wybieg na łące. – Koszty będą niemałe, ale poradzę sobie jakość w ramach swego budżetu – deklaruje prezes przedsiębiorstwa.

(ma.w)


PK zwiedzali: Marcin Fica, Michał Fita, Janusz Loch, Wiesław Szczygielski, Jan Wiecha, Henryk Mainusz i Piotr Klima. Do schroniska dotarli już tylko Fica, Loch i Szczygielski. Spóźnił się Wiecha, ale dzięki temu miał „indywidualne zwiedzanie”.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Jan  Wiecha

Jan Wiecha

Radny Gminy Racibórz.

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz