Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

W środę Powiatowe Targi Pracy w Raciborzu. Będzie 2219 ofert pracy!

22.03.2017 13:00 | 0 komentarzy | żet

– Zapraszamy zarówno osoby bezrobotne i poszukujące pracy, jak i osoby zatrudnione, chcące zmienić pracę – mówi Mirosław Ruszkiewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

W środę Powiatowe Targi Pracy w Raciborzu. Będzie 2219 ofert pracy!
Na targach można porozmawiać z przedstawicielami pracodawców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiosna to czas przebudzenia – nie tylko w przyrodzie, ale również na rynku pracy. Tegoroczne Powiatowe Targi Pracy w Raciborzu odbędą się 29 marca na Zamku Piastowskim w Raciborzu w godzinach popołudniowych. To ukłon w stronę osób zatrudnionych, które myślą o zmianie pracy. – Te osoby również mogą przyjść i zapoznać się z ofertami innych pracodawców – mówi Mirosław Ruszkiewicz.

Dyrektor PUP w Raciborzu przyznaje, że najwięcej ofert pracy będzie kierowanych do monterów, operatorów maszyn i urządzeń, robotników, pracowników budowlanych, mechaników i ślusarzy, a więc zawodów związanych z branżami, w których operują najwięksi pracodawcy raciborszczyzny. Swój udział w targach pracy zapowiadają przedstawiciele Eko-Okien, Mieszko oraz Rafako. Nie zabraknie również przedstawicieli mniejszych pracodawców, działających w innym obszarach gospdoarki.

Na targach nie zabraknie również ofert pracy zagranicą oraz edukacyjnych – szkół policealnych i wyższych, instytucji szkoleniowych i wspierających przedsiębiorczość. Ponadto każdy uczestnik targów będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad ekspertów.

W tym roku sytuacja jest również o tyle wyjątkowa, że pierwsze symptomy ożywienia na lokalnym rynku pracy zaobserwowano już w lutym. – Spadek bezrobocia w tym miesiącu odnotowaliśmy po raz pierwszy. Poza tym pracodawcy zgłosili aż 507 ofert pracy – dodaje M. Ruszkiewicz.

(żet)


Powiatowe Targi Pracy Racibórz 2017

  • miejsce: Zamek Piastowski w Raciborzu
  • termin: 29 marca, godz. 12.00 – 17.00
  • liczba pracodawców: około 66 (w tym 13 agencji pracy)
  • liczba ofert pracy w kraju: 1210
  • liczba ofert pracy zagranicą: 1009

Ludzie:

Mirosław  Ruszkiewicz

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.