Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

09.03.2017 12:47 | 0 komentarzy | ż

Mija rok od nabycia przez firmę RAFAMET S.A. znaku towarowego „Poręba 1798”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka z Kuźni Raciborskiej przywraca świetność tej historycznej, uznanej w branży marce. Firma zdobyła pierwsze zamówienia na tokarki sygnowane znakiem „Poręba 1798”. Jeszcze w tym roku maszyny zostaną dostarczone do odbiorców w Indiach i Iranie.

Grupa Rafamet rośnie w siłę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PORĘBA Machine Tools to wyjątkowo silna marka z bogatymi tradycjami, chociaż w ostatnim okresie przeżywała pewne trudności. Od stycznia 2016 roku wyłącznym właścicielem dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba” Sp. z o.o. i znaku towarowego „Poręba 1798” jest Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.

Spółka z Kuźni Raciborskiej realizuje wcześniejsze deklaracje kontynuowania tradycji marki „Poręba 1798” i rozwijania jej. Od 2016 działa PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o.o. (www.poreba1798.com). Działalność tej zależnej od RAFAMET S.A. spółki skupia się na oferowaniu i sprzedaży super ciężkich, ciężkich i średnich tokarek kłowych oraz płytowych, jak również wielkogabarytowych wiertarek i tokarko-wiertarek do głębokich otworów.

U progu bieżącego roku firma pozyskała zlecenia na dostawę trzech maszyn tej marki.

Przedmiotem umowy z odbiorcą z Indii są dwie tokarki TRB 135 o długości toczenia do 2 metrów. Maszyny będą przeznaczone do regeneracji łopatek i wałów wirników silników odrzutowych. Ich podstawowym zadaniem będzie toczenie, zostaną wyposażone w głowice szlifierskie do dokładnej obróbki.

Irańska firma reprezentująca przemysł stalowy zamówiła z kolei sterowaną numerycznie obrabiarkę TCF 200. Tokarka jest przeznaczona do toczenia cylindrycznych detali o średnicy do 2 metrów i długości do 8 metrów. Maszyna zostanie przygotowana do rozszerzenia w przyszłości jej zdolności obróbkowych o funkcję frezowania.

Wszystkie maszyny zostaną dostarczone klientom jeszcze w bieżącym roku.

źródło: Rafamet