Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Ile naprawdę zarabiają górnicy w PGG i KHW? [ZESTAWIENIE]

28.02.2017 08:53 | 33 komentarze | acz

Podczas rozmów dotyczących połączenia PGG i KHW pokazane zostało porównanie zarobków – średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowiskach pracy w Polskiej Grupie Górniczej i Katowickim Holdingu Węglowym, w odniesieniu do górnika pracującego w ścianie.

Ile naprawdę zarabiają górnicy w PGG i KHW? [ZESTAWIENIE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponieważ część związkowców uznała za przydatne pokazanie takiego porównania, płacowcy obu firm wykonali zestawienia porównawcze dla wybranych stanowisk.O 238 zł miałoby wzrosnąć średnie miesięczne wynagrodzenie górnika w ścianie z Katowickiego Holdingu Węglowego jeśli pracownicy tej spółki zostaliby włączeni do Polskiej Grupy Górniczej.

Pobierz sztygar zmianowy przerobka.pdf (format pdf, rozmiar ~272.45 k)

Pobierz sztygar zm wydobycie.pdf (format pdf, rozmiar ~272.51 k)

Pobierz przerobkarz.pdf (format pdf, rozmiar ~275.18 k)

Pobierz nadsztygar wydobycie.pdf (format pdf, rozmiar ~272.97 k)

Pobierz maszynista wyciagowy.pdf (format pdf, rozmiar ~272.82 k)

Pobierz gornik_sciana.pdf (format pdf, rozmiar ~275.5 k)

Pobierz elektromonter pod ziemia.pdf (format pdf, rozmiar ~275.49 k)

Dziś, 28 lutego odbędzie się plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie połączenia Polskiej Grupy Górniczej z Katowickim Holdingiem Węglowym.

O zaangażowanie się Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w spór dotyczący fuzji Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej zaapelowała 21 lutego Solidarność i ZZ Kadra z KHW. Jak podkreślili związkowcy, we wniosku skierowanym do przewodniczącego WRDS Marka Zychli, impas powstały w negocjacjach dotyczących fuzji spółek węglowych niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje gospodarcze i społeczne oraz powoduje niepokój załóg górniczych. Do udziału w posiedzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów PGG i KHW, reprezentanci górniczych central związkowych oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski. - WRDS w Katowicach już nie raz udowodnił, że jest instytucją zdolną do rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Tak było chociażby w przypadku niedawnego strajku w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Mam nadzieję, że i tym razem dzięki WRDS uda się wypracować porozumienie – mówi Marek Zychla, przewodniczący WRDS w Katowicach.

Oprac. (acz)