Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Janusz Piechociński zwiedził Eko-Okna [ZDJĘCIA]

19.02.2017 17:57 | 0 komentarzy | żet

Były wicepremier oraz minister gospodarki (2012 - 2015) przyjechał do Kornic, gdzie zwiedził firmę Eko-Okna. Rozmawiał również z Mateuszem Kłoskiem, prezesem zarządu przedsiębiorstwa.

Janusz Piechociński zwiedził Eko-Okna [ZDJĘCIA]
Janusz Piechociński i Mateusz Kłosek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To naprawdę bardzo dobry, solidny kapitał polski, z szacunkiem dla kadr, ciągle innowacyjny, szukający nowych rozwiązań. Firma nie tylko liczy się na rynkach europejskich, ale myśli o tym jak zaskoczyć konkurencję i rozpocząć szczytową, światową produkcję - powiedział o Eko-Oknach Janusz Piechociński.

Wielkie plany

Eko-Okna to obecnie największa firma na raciborszczyźnie. Pracuje w niej ponad 2600 osób, jednakże rekrutacja wciąż trwa - nie tylko na produkcji, ale również do pozostałych działów przedsiębiorstwa, m.in. handlowego oraz projektowo-wdrożeniowego. Mateusz Kłosek, właściciel i prezes zarządu przedsiębiorstwa, chce aby poziom zatrudnienia w krótkim czasie wzrósł do poziomu 3000 pracowników.

- Mamy jeszcze wiele do zrobienia. Na pewno nie staniemy w miejscu, gdyż nie należę do osób, które spoczywają na laurach. Nasze plany inwestycyjne sięgają kolejnych kilkunastu lat. Co będzie dalej? Czas pokaże. Myślę jednak, że nawet ci najwięksi, najlepsi zawsze powinni się rozwijać, samodoskonalić - mówił niedawno Mateusz Kłosek w wywiadzie dla Nowin (czytaj więcej: Mateusz Kłosek, prezes i właściciel firmy Eko-Okna: Nie możemy się zatrzymać!).

Inspirujące spotkanie

- Cieszę się, że tu przyjechałem. Nie zdążyłem jako wicepremier, jestem jako były wicepremier - przyznał J. Piechociński, który z uznaniem wypowiadał się na temat działalności przedsiębiorstwa na różnych płaszczyznach. - Firma bardzo mocno inwestuje w ludzi, jest bardzo nowoczesna, posiada nowatorską, opartą o własne doświadczenia formułę sprzedaży - wyliczał wicepremier, podkreślając wagę spotkań, jakie firma organizuje dla młodzieży z ostatnich klas szkół średnich. - To pokazanie młodym ludziom szans, sygnalizowanie, czego oczekujemy od tych, którzy wchodzą w dorosłe życie zawodowe - powiedział były wicepremier.

- To było bardzo inspirujące spotkanie. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji i spostrzeżeń od osoby, która ma nieco inną, szerszą perspektywę na temat gospodarki, zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Mamy nadzieję skorzystać z doświadczenia naszego gościa, tym bardziej, że nadal czynnie działa na rzecz polskiego eksportu i jest w tej dziedzinie ekspertem. Na pewno wykorzystamy to do dalszych działań i rozwoju naszej firmy - podsumował wizytę Mateusz Kłosek, prezes firmy Eko-Okna.

- Obcowanie z tak ważną osobistością pomaga poszerzyć horyzonty do dalszego rozwoju w zakresie handlu eksportowego, a wskazówki udzielone to swoista uczta dla każdego z nas. Śmiało dodam: to bodziec do nowych działań. Zaznaczymy swoją obecność na rynkach dotąd nieznanych w branży, wyznaczamy swoisty trend i szeroki horyzont rozwoju - dodał Michał Maciejewski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Eko-Okna.

W reprezentowaniu firmy prezesowi i dyrektorowi towarzyszyli Bronisława Harnyś, wiceprezes i dyrektor ds. finansowych oraz mecenas Michał Zientek.

źródło: Eko-Okna, oprac. żet