Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

6 miast, w których warto kupić mieszkanie jako inwestycję

15.02.2017 20:09 | 21 komentarzy | (s)

Ten trend utrzymuje się od lat: mieszkań w dużych miastach powstaje dużo i jeszcze więcej się sprzedaje. W rankingach popularności przoduje niemal niezmiennie sześć aglomeracji. Sprawdź, których i jeśli planujesz zakup mieszkania pod inwestycję, koniecznie rozważ te lokalizacje!

6 miast, w których warto kupić mieszkanie jako inwestycję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warszawa

Stołeczny rynek nieruchomości jest największy i najbardziej stabilny. Stolica zobowiązuje. Największe uczelnie i siedziby największych firm znajdują się właśnie tu. Poza tym Warszawa uplasowała się na 79. miejscu na liście 100 najlepszych miast do życia według firmy Mercer. Małe mieszkania, położone blisko linii metra zawsze znajdą najemców. Nic dziwnego, że mieszkania na sprzedaż w Warszawie powstają jak grzyby po deszczu.

Kraków

Dawna stolica to drugi co do wielkości, zaraz po Warszawie, rynek nowoczesnej powierzchni biurowej. Poza tym to uznany w Polsce i na świecie ośrodek akademicki. Mieszkanie w Krakowie to dobra inwestycja zarówno z myślą o potencjalnych turystach, studentach, jak i pracownikach biurowych.

Wrocław

Poza Warszawą tylko Wrocław trafił na listę 100 najlepszych miast do życia według firmy Mercer. Świetne uczelnie, intensywny rozwój miasta, obecność dużych firm, bogata oferta kulturalna i rozrywkowa, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że to dobre miasto do życia. A tym samym także dobra lokalizacja, żeby zainwestować w nieruchomość!

Trójmiasto

Potężna aglomeracja położona nad samym morzem daje duży potencjał zarówno przy wynajmie całorocznym, jak i sezonowym w przypadku mieszkań położonych bliżej plaży. Gdynia chwali się, że jest najbardziej słonecznym miastem w Polsce (1671 godzin w roku), Sopot kusi atrakcjami turystycznymi, a Gdańsk – historycznym bogactwem, wygodą dużego miasta i stosunkowo niskimi kosztami utrzymania w porównaniu do innych dużych aglomeracji.

Poznań

Pod względem liczby ludności Poznań zajmuje w Polsce piąte miejsce. Ze względu na położenie to istotny węzeł drogowy oraz kolejowy. Międzynarodowy port lotniczy, liczne uczelnie, ogromna oferta kulturalna sprawiają, że to naprawdę dobre miejsce do mieszkania, przyciągające coraz więcej osób. Mieszkanie kupione z myślą o wynajmie długoterminowym z pewnością nie będzie długo stało wolne!

Łódź

Długo niedoceniana, a wręcz krytykowana, powoli wybija się na mapie Polski. To największe miasto położone przy geometrycznym środku Polski– stąd wszędzie jest tak samo blisko, i w góry, i nad morze. Świetny dojazd w dowolne miejsce w Polsce sprawia, że Łódź jest np. świetną bazą wypadową dla osób, które zawodowo dużo podróżują.

Jak wynika z danych firmy Reas, tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku (2016) w tych sześciu miastach sprzedano 18,1 tys. mieszkań. W całym roku 2016 sprzedano 62 tys. mieszkań i był to jeszcze lepszy rezultat niż w 2015 roku, kiedy sprzedaż osiągnęła historyczny wynik. Wiele wskazuje na to, że rok 2017 wcale nie będzie gorszy!

Artykuł powstał we współpracy z Vantage Development S.A.

Materiał zewnętrzny