Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Nowe mieszkania w Raciborzu za 13 miesięcy. Pierwsza łopata wbita [ZDJĘCIA]

09.11.2016 13:18 | 1 komentarz | żet

Najemcy, którzy zgłoszą się odpowiednio wcześnie będą mieć wpływ na wystrój i dobór wyposażenia mieszkań. Docelowo władze Raciborza zamierzają wybudować 136 nowych mieszkań.

Nowe mieszkania w Raciborzu za 13 miesięcy. Pierwsza łopata wbita [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rozpoczynamy budowę mieszkań komunalnych - powiedział prezydent Raciborza Mirosław Lenk na nieruchomości przy ul. Przejazdowej, gdzie 9 listopada rozpoczęto budowę pierwszego z dwóch bloków mieszkalnych, które zostaną wzniesione na tym terenie. Budowa drugiego bloku rozpocznie się wiosną 2017 roku.  Za realizację wartej 7,25 mln zł inwestycji odpowiada firma Borbud. 2,3 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Racibórz, 3,25 mln zł to kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, w reszcie kosztów budowy mają partycypować przyszli najemcy.

Osoby, które zdecydują się na wynajem mieszkań, będą zobowiązane do uiszczenia dwóch opłat: 550 zł/m2 wynajmowanego mieszkania oraz kaucję w wysokości rocznego czynszu (miesięczna stawka będzie wynosić 11 zł/m2). Zarówno kaucja jak i kwota partycypacji w kosztach budowy zostaną najemcy zwrócone, gdy zdecyduje się ona na rozwiązanie umowy najmu.

Teren przy ul. Przejazdowej, gdzie powstaną dwa bloki, zajęty był niegdyś przez przedszkole. Placówka została zniszczona w czasie powodzi.  - Zapełniamy tę dziurę - mówi Mirosław Lenk.

Budowa pierwszego bloku ma zostać zakończona w ciągu 13 miesięcy. Znajdzie się w nim 16 mieszkań. Drugi blok to kolejnych 20 mieszkań. Wiceprezydent Irena Żylak podkreśla, że przyszli najemcy, którzy zgłoszą się odpowiednio wcześnie, będą mieć wpływ na wystrój i wyposażenie mieszkań.

Władze Raciborza planują budowę kolejnych bloków w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego* na nieruchomości przy ul. Łąkowej w Raciborzu. - Docelowo chcemy tam wybudować minimum sto mieszkań - wyjaśnia Mirosław Lenk. W przyszłym roku ma zostać wykonana dokumentacja projektowa tego przedsięwzięcia. Budowa powinna ruszyć w 2018 roku.

Więcej informacji TUTAJ.

Wojtek Żołneczko


*Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Raciborzu to spółka, w której 100% udziałów posiada Miasto Racibórz. Formalnie to TBS jest inwestorem, czyli podmiotem, który wykłada pieniądze na inwestycję.

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.