Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

To oni będą budować Nieboczowy

13.07.2016 13:00 | 0 komentarzy | mak

Wielomilionowy przetarg na infrastrukturę w nowych Nieboczowach jest już niemal rozstrzygnięty. Gmina Lubomia wstrzymuje oddech. Jeśli nie będzie odwołań, to prace mogą ruszyć już w sierpniu.

To oni będą budować Nieboczowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przetarg na budowę infrastruktury w nowych Nieboczowach był podzielony na 5 zadań. Gmina rozstrzygnęła 3 z nich, w tym to najpoważniejsze.

Największe zadanie dotyczy budowy rynku, remizy strażackiej ze świetlicą, budynku sportowego, ścieżek rowerowych i zagospodarowania parku. Zostało rozstrzygnięte 24 czerwca. Wygrało przedsiębiorstwo Borbud z Raciborza, która przedstawiło najtańszą ofertę za ok. 15,63 mln zł.

Urząd gminy wyłonił też wykonawcę budowy boisk sportowych i trybun. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy. Za wykonanie zadania ma otrzymać ok. 3,93 mln zł.

Jeśli nie wpłyną żadne odwołania, to gmina będzie mogła zdecydować się na kolejny krok, czyli rozstrzygnięcie dwóch następnych zadań w przetargu – budowy wyspy wraz z infrastrukturą i kładkami oraz budowy skateparku, parku linowego, placu zabaw i street workoutu. Dlaczego trzeba zaczekać? Powód jest prosty. Jeśli najtańsza oferta w największym zadaniu zostanie zakwestionowana, to gminy nie będzie stać na realizację wyspy czy skateparku. Następna oferta jest bowiem dużo droższa. Natomiast w obecnej konfiguracji pozostaje jeszcze milion złotych w zapasie.

Pewny jest już za to wykonawca 9 mieszkań (z możliwością dobudowania jeszcze jednego). Wygrała firma Dombud z Gliwic z ofertą za ok. 1,36 mln zł. – Przygotowujemy do podpisu umowę z firmą, bo nie pojawiły się żadne odwołania – mówi wójt gminy, Czesław Burek.

(mak)