Piątek, 19 października 2018

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Eko-Okna wśród gigantów polskiej gospodarki

06.05.2016 08:52 | 1 komentarz | ż

Spółka z Kornic znalazła się w rankingu 500 Rzeczpospolitej. Oprócz Eko-Okien miejsce w prestiżowym rankingu zajęło jeszcze Rafako oraz SGL Carbon.

Eko-Okna wśród gigantów polskiej gospodarki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziennik Rzeczpospolita opublikował listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Zestawienie przygotowywane jest już od 17 lat. W tym roku do grona gigantów polskiej gospodarki dołączyła firma Eko-Okna S.A. Przychód uzyskany w 2015 roku oraz prawie 35 proc. wzrost sprzedaży zapewnił firmie z Kornic 471. miejsce w rankingu (wartość sprzedaży wyniosła 497 mln zł).

Lista 500 Rzeczpospolitej jest najstarszym, ciągle publikowanym tego typu zestawieniem w polskiej prasie. Wzorowana na liście amerykańskiego magazynu Fortune. Przez specjalistów uznawana za obraz kondycji rodzimej gospodarki.

- Dla naszej firmy obecność w rankingu to nie tylko duże wyróżnienie i prestiż, ale także ukoronowanie dotychczasowych inwestycji – mówi Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Łukasz Kucharczyk. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat spółka wzbogaciła się o trzy hale produkcyjne o łącznej powierzchni prawie 55 tys. m2, zainwestowała miliony w rozbudowę parku maszynowego oraz odnotowała wzrost sprzedaży na wszystkich, europejskich rynkach.

Oprócz Eko-Okien na liście znalazły się jeszcze dwie firmy z siedzibą w Raciborzu: Rafako (200. miejsce w rankingu sprzedaży, która wyniosła 1 555 mln zł), SGL Carbon (320. miejsce w rankingu sprzedaży, która wyniosła 825 mln zł).

źródło: Eko-Okna, oprac. żet