Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Jak wybrać krzesło lub fotel biurowy?

28.04.2016 19:58 | 1 komentarz | (s)

W każdym biurze muszą się znaleźć porządne krzesła lub fotele. To jeden z elementów umeblowania niezbędnych w czasie pracy w tym miejscu, często spędzanej przy biurku i przed komputerem. W pozycji siedzącej pracownik będzie spędzał większość czasu w biurze. Dlatego warto zadbać o to, by jego praca odbywała się w komfortowych warunkach. Jego wygoda to lepsza efektywność i jakość pracy. Jest w tym więc interes przedsiębiorcy. Jak jednak tego dokonać?

Jak wybrać krzesło lub fotel biurowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przede wszystkim należy osiągnąć kompromis jeśli chodzi o stosunek jakości i możliwości do ceny i charakteru biura. Nie wszędzie sprawdzi się najnowsze, najbardziej ergonomiczne krzesło biurowe. Nie wszędzie będzie też pasować skórzany fotel. Źle dobrany model do potrzeb może być po prostu marnowaniem pieniędzy. Z drugiej strony, inwestycja w najtańsze modele też może nie być najlepszym rozwiązaniem. Tandetny fotel, w którym będziemy witać ważnego gościa biznesowego, raczej nie wywrze na nim dobrego wrażenia i nie wzbudzi zaufania. Krzesło wykonane z niskiej jakości materiałów, intensywnie wykorzystywane, szybko się zniszczy i staniemy przez koniecznością ponownych zakupów. Trzeba przy tym podkreślić, że o ile jeszcze jeden fotel czy krzesło mogą się nie wydawać sporym wydatkiem, tak już wyposażenie całego biura czy nawet jednego większego pomieszczenia w kilka krzeseł, może stanowić spory wydatek. Zakup powinien więc być przemyślany. Dobrze ustawić sobie odpowiednie widełki cenowe, w których chcielibyśmy się znaleźć i właśnie w tym zakresie szukać konkretnych egzemplarzy.

Jak jednak dobrać model do potrzeb? Przede wszystkim należy określić funkcje jakie fotel lub krzesło będzie spełniać w naszym biurze. W niektórych miejscach bardziej może być na przykład potrzebny egzemplarz o reprezentacyjnym charakterze. Takim miejscem może być choćby kancelaria adwokacka albo biuro prezesa czy szefa działu. Może to też być biuro urzędnika. Wówczas warto na pewno zainwestować w fotele ze skórzaną tapicerką, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też będą dobrze wyglądały. Z kolei w firmie zajmującej się przygotowywaniem oprogramowania ważniejsze może być zapewnienie stuprocentowego komfortu pracownikowi. Dlatego też lepiej się tu sprawdzi obrotowe krzesło ergonomiczne z zagłówkiem, podłokietnikami oraz materiałową tapicerką lub siatką, dzięki czemu zapewniona będzie optymalna cyrkulacja powietrza. Pracownik mniej się będzie pocił, lepiej koncentrował, a przez to efektywność jego pracy będzie większa.

Kupując krzesła do biura należy przykładać dużą wagę do ich jakości. Powinny one być wykonane z dobrych materiałów, zapewniając stabilność i wygodę. Ważna jest oczywiście ergonomia, która ma spory wpływ na komfort użytkowania. Obrotowe krzesło z jak największą dostępnością opcji regulowania poszczególnych jego elementów – wysokości oparcia, siedziska, podłokietników, etc. – to zresztą nie tylko wygoda dla pracownika. To także możliwość dostosowania miejsca pracy na potrzeby innych. Łatwiej dostosować wówczas krzesło do potrzeb innego pracownika.

Dobry pracodawca zapewni swoim pracownikom godziwe warunki pracy nie tylko dlatego, że do tego obligują go przepisy. Zrobi to przede wszystkim dlatego, że rozumie, iż jest to inwestycja w pracownika i jego efektywność. Odpowiednie meble, w tym krzesła, to jednak tylko jeden mały element z wielu, które pracodawca powinien brać pod uwagę. Mały, ale ze względu na charakter pracy biurowej dość istotny. Dlatego właśnie warto poświęcić trochę czasu przed podjęciem decyzji o kupieniu konkretnych modeli krzeseł czy zestawu mebli.Więcej informacji na temat ergonomii oraz szeroki wybór krzeseł i foteli biurowych pod tym adresem: www.centrumkrzesel.pl

Materiał zewnętrzny