Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji Racibórz 2016 [PROGRAM]

15.03.2016 11:33 | 1 komentarz | żet

Pomoc w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej, planowanie kariery, sposoby skutecznego poszukiwania pracy, a do tego setki ofert pracy i kompleksowa oferta edukacyjna - to wszystko wypełnia dwudniowy program powiatowych targów pracy i edukacji w powiecie raciborskim.

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji Racibórz 2016 [PROGRAM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie dwudniowych targów zaprezentowane zostaną oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i wyższych, oferty pracy oraz oferty instytucji szkoleniowych i wspierających przedsiębiorczość. Ponadto każdy z uczestników będzie miał szansę skorzystania z konsultacji i porad ekspertów – Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Cechu Rzemiosł Różnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Dla uczniów i rodziców

Pierwszego dnia targi adresowane są do uczniów szkół gimnazjalnych, rodziców, nauczycieli. Gimnazjaliści ze szkół powiatu raciborskiego, sąsiednich powiatów i województwa opolskiego zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu.

Dla bezrobotnych i wchodzących na rynek

Drugiego dnia zaplanowano spotkania osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z przedstawicielami pracodawców, instytucji szkoleniowych i wspierających przedsiębiorczość. Będzie również możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół policealnych i wyższych.


Powiatowe Targi Edukacji i Pracy (16 - 17 marca)

Gospodarzem imprezy będzie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 (budynek dawnego Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych przy ul. Wileńskiej 6 w Raciborzu).

  • 16.03.2016 - godz. od 8.30-16.00 - oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu, konsultacje i porady ekspertów, filmy szkoleniowe.
  • 17.03.2016 - godz. 10.00 – 13.00 - oferty pracy prezentowane na stoiskach przedstawicieli pracodawców, oferta edukacyjna szkół policealnych i wyższych oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość, konsultacje i porady ekspertów, prezentacje dot. planowania kariery, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, skutecznego poszukiwania pracy.

Ponadto, w dniach 16-17 marca w szkołach ponadgimnazjalnych odbywać się będą "Dni Otwarte", podczas których gimnazjaliści będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół.