Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Szykują się wielkie targi edukacji i pracy

28.01.2016 00:48 | 0 komentarzy | żet

Trwają przygotowania największych Targów Edukacji i Pracy w historii Raciborszczyzny. Publikujemy wstępne ustalenia dotyczące przebiegu imprezy.

Szykują się wielkie targi edukacji i pracy
Młodzież gimnazjalna biorąca udział w ubiegłorocznych targach pracy w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym ("Sokół"). W tym roku impreza przeniesie się do "Budowlanki".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Władze powiatu raciborskiego zdecydowały się na połączenie targów edukacji i dni otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych z targami pracy. – Ideą jest, żeby młodzież kończąca gimnazjum mogła wybrać takie szkoły, po których jest praca – mówi Mirosław Ruszkiewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Gimnazjaliści, którzy odwiedzą targi będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, ale również spotkać z pracodawcami z konkretnych branż odpowiadających profilom kształcenia w szkołach.

Pierwsze spotkanie zespołu roboczego zajmującego się organizacją targów odbyło się w miniony piątek 22 stycznia. Wiadomo już, że powiatowe targi edukacji i pracy będą imprezą dwudniową (16 – 17 marca), której centralna część odbędzie się w budynku „Budowlanki” przy ul. Wileńskiej w Raciborzu. Pierwszego dnia swoje kierunki kształcenia zareklamują szkoły z CKZiU nr 1 (Budowlanka, Ekonomik, Zawodówka), a oferty pracy przedstawią pracodawcy z branży budowlano-usługowej. Drugi dzień będzie należał do „Mechanika” i branży elektryczno-mechanicznej. Swoje oferty zaprezentują również raciborskiego ogólniaki, liceum plastyczne, szkoły policealne oraz PWSZ. – Prawdą jest, że w rejestrze bezrobotnych najmniej osób mamy właśnie po liceach ogólnokształcących – dodaje M. Ruszkiewicz.

Tegoroczną nowością będzie wydłużenie czasu trwania targów do godziny 16, tak aby z ofertą szkół mogli zapoznać się również rodzice (w latach ubiegłych targi edukacji trwały do godz. 13.00). O imprezie będziemy informować na bieżąco w kolejnych wydaniach „Nowin Raciborskich” i dodatku „Czas na Zawodowców”.

Wojtek Żołneczko