środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Zarobki mieszkańców Śląska pod lupą

21.01.2016 14:23 | 0 komentarzy | (q)

W styczniu i lutym tego roku Regionalne Portale Pracy przeprowadzą pierwsze badanie zarobków wśród mieszkańców całego regionu. Na podstawie udzielonych odpowiedzi zostanie przygotowany raport na temat śląskiego rynku pracy w formie e-booka uzupełniony o komentarze ekspertów.

Zarobki mieszkańców Śląska pod lupą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Planowany sondaż ma na celu przede wszystkim analizę zależności pomiędzy wysokością wynagrodzenia i premii, a różnicami w wykształceniu, stażu pracy, doświadczeniu, zajmowanym stanowisku, branży czy wielkości firmy. W oparciu o uzyskane wyniki powstanie raport w formie e-booka, który będzie wyczerpującym i aktualnym źródłem wiedzy na temat śląskiego rynku pracy - tłumaczy Gabriela Pyjas, Content Manager serwisu praca-katowice.info.

Kwestionariusz składa się z 23 krótkich pytań, a jego wypełnienie zajmuje kilka minut. Pytania są podzielone na części dotyczące danych respondentów oraz firmy, w której są obecnie zatrudnieni. Poruszona również kwestie wysokości zarobków czy otrzymywanych dodatkowo pakietów socjalnych i premii. W ramach projektu Regionalne Portale Pracy przekażą za każdy wypełniony formularz 1 zł na rzecz Fundacji Iskierka, która wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi. Formularz jest dostępny pod tym adresem.

Patronat medialny nad badaniem objęli: bielsko.biala.pl, nowiny.pl, gospodarkaslaska.pl, infokatowice.pl, chorzowianin.pl, tarnowskiegory24.info, mojejaworzno.pl, zywiecinfo.pl, lubliniec.info, dzielnica24.pl, jastrzebieonline.pl, zywiecki24.pl, sosnowiczanie.net, jaw.pl, serwislokalny.com, wiadomoci.czesto.pl, regionalne.twojachwila.eu. Partnerzy akcji to: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

Źródło: Regionalneportalepracy.pl

Regionalne Portale Pracy pozwalają na przeglądanie oraz dodawanie ofert pracy ze Śląska. Łącznie serwisy odnotowują ponad 170 000 wizyt miesięcznie. Każde zamieszczone ogłoszenie dociera do dużej grupy potencjalnych pracowników. Na portalach zamieszczane są również praktyczne porady zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Porady te są przygotowane przez specjalistów z zakresu prawa pracy, zatrudnienia i praktyków.