Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Mieszkania na wynajem dla pracowników i studentów

12.01.2016 13:22 | 1 komentarz | ż

Rada Miasta Racibórz zmieniła zasady dot. wynajmu mieszkań w zasobach komunalnych. Nowe zapisy dają możliwość wynajęcia lokalu na wniosek pracodawcy osobom, które posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, a które są zatrudnione w firmie której siedziba, filia, lub oddział znajdują się w Raciborzu.

Mieszkania na wynajem dla pracowników i studentów
Wiceprezydent Raciborza Irena Żylak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taka możliwość będzie przysługiwała również samemu przedsiębiorstwu, jeśli będzie chciało ono zakwaterować nowego pracownika, który np. dojeżdża do pracy spoza miasta.

Możliwość wynajęcia mieszkania z zasobu komunalnego miasta przysługiwać będzie także absolwentom szkół wyższych do 35 roku życia, którzy podpiszą umowę o pracę z firmą mającą siedzibę, filię lub oddział w Raciborzu.

Lokale będą wynajmowane na czas trwania stosunku pracy.

W przypadku absolwentów wykaz lokali do wynajęcia będzie podawany do publicznej wiadomości w pierwszy roboczy dzień miesiąca lutego i września.

- Chcemy w ten sposób spróbować zapewnić raciborskim przedsiębiorcom najlepszych pracowników. Uważamy, że realizacja tego działania sprawi, że zatrzymamy w mieście osoby o kwalifikacjach potrzebnych na naszym rynku. Chcę podkreślić, że to nie urzędnicy będą wskazywać osoby o kwalifikacjach potrzebnych na rynku, ale zrobią to sami przedsiębiorcy. Ponadto działanie to wpisuje się w strategię naszej walki z niekorzystnymi zjawiskami demograficznymi - mówi Irena Żylak, wiceprezydent Raciborza.

Jak informuje urząd miasta, zmiany mają na celu nie tylko zapewnienie raciborskim przedsiębiorcom pracowników, ale także sprowadzenie nowych mieszkańców do miasta. Jest to jeden z elementów Programu Wspierania Przedsiębiorczości Miasta Racibórz na lata 2015 – 2020”, przyjętego na grudniowej sesji Rady Miasta.

Więcej szczegółów na temat wynajmu lokali znaleźć można na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Racibórz.

źródło: UM Racibórz

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza