Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Gala Filar Ziemi Raciborskiej i jubileusz 25-lecia RIG

14.10.2015 17:22 | 0 komentarzy | (q)

28 października o godz. 18:00 w Pałacyku Myśliwskim RAFAKO w Raciborzu przy ul. Łąkowej 33 odbędzie się III Międzynarodowa Gala Filar Ziemi Raciborskiej i 25-lecie RIG. Uroczystość organizuje Raciborska Izba Gospodarcza wspólnie z Prezydentem Miasta Racibórz i Starostą Raciborskim.

Gala Filar Ziemi Raciborskiej i jubileusz 25-lecia RIG
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już trzecia międzynarodowa edycja, której inicjatorem jest Raciborska Izba Gospodarcza.

25-lecie RIG ma na celu przedstawienie zarysu historycznego stowarzyszenia oraz naświetlenia ważnych wydarzeń i osób, które od początku istnienia Izby przyczyniły się do jej rozwoju, przedstawienie aktualnej działalności RIG i współpracy z czeskimi Partnerami.

Z kolei Filar Ziemi Raciborskiej ma na celu uhonorowanie statuetkami osiągnięć przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych zasłużonych dla szeroko rozumianego społecznego i gospodarczego rozwoju Raciborza i Powiatu Raciborskiego.

Nagroda wręczana jest w formie statuetki, która przedstawia filar (słowo pochodzi od łacińskiego „pilar”), symbolizujący ostoję i podporę w tym przypadku naszej raciborskiej gospodarki, życia społecznego.

Ponadto na statuetce znajduję się gałązka liścia laurowego, która już od starożytnych czasów uważana była za znak zwycięstwa w równej walce, bowiem wierzono, iż pochodzi z boskiego drzewa Apollina. Regionalnym akcentem wyróżnienia jest raciborska renesansowa Baszta Miejska, która jak warto przypomnieć stanowi również część składową loga Miasta Racibórz. Laureaci nagrody uprawnieni są do posługiwania się jej wizerunkiem podczas imprez targowych i wystawienniczych, innych akcji promocyjnych, na papierze firmowym, folderach, katalogach i innych formach materiałów marketingowych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.rig-raciborz.pl