Czwartek, 21 listopada 2019

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

Wiceprezydent chce wynajmować miejskie lokale szybko i skutecznie

01.10.2015 11:49 | 0 komentarzy | ma.w

Wiceprezydent Irena Żylak przyznała na spotkaniu z przedsiębiorcami, że należy przyspieszyć procedurę wynajmu miejskich lokali użytkowych.

Wiceprezydent chce wynajmować miejskie lokale szybko i skutecznie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odpowiedzialna w urzędzie za wspieranie lokalnego biznesu Żylak uczestniczyła w konsultacjach poprzedzających stworzenie Programu Wspierania Przedsiębiorczości w mieście. Pracuje nad tym wynajęta przez magistrat firma Planenergia. Zainteresowanie ze strony przedsiębiorców było na pierwszym spotkaniu skromne. Przyszło 6 osób i 2 dziennikarzy. – To pierwszy termin, wczesna pora dnia. Drugie konsultacje są popołudniem w poniedziałek, już wiemy, że uczestników będzie więcej – podkreślała zastępca prezydenta w czwartek 24 września. Jej zdaniem konsultacje ze środowiskiem zainteresowanych są konieczne, bo urząd chce uniknąć stworzenia czegoś, co byłoby nieprzydatne lokalnemu biznesowi.

Eksperci z Planenergii podkreślają znaczenie dla Raciborza tutejszego sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To na nich powienien się skupić program samorządu. Dlatego jednym z działań ma być przyspieszenie procedury wynajmu lokali użytkowych należących do miasta. I. Żylak, która w urzędzie jest od niespełna miesiąca, zauważyła, że to aktualnie jedna ze spraw wymagających poprawy.

(m)

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza