Poniedziałek, 15 lipca 2019

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Innowator Śląska 2014 dla firmy Sunex S.A. z Raciborza

18.09.2015 11:10 | 0 komentarzy | ż

16 września w Chorzowie odbyła się konferencja: „Śląskie potencjały: ICT - technologie dla miast przyszłości", w której uczestniczyła Irena Żylak, zastępca prezydenta Raciborza. Na konferencji tytułem Innowator Śląska 2014 w kategorii średni przedsiębiorca nagrodzono firmę SUNEX S.A. z Raciborza za pompę ciepła NEXUS.

Innowator Śląska 2014 dla firmy Sunex S.A. z Raciborza
Trrzeci od lewej Romuald Kalyciok, prezes Zarządy Sunex S.A.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród najważniejszych zagadnień poruszanych w trakcie konferencji znalazły się wyzwania związane z rozwojem i zarządzaniem miastami, uwzględniające trendy w sektorze ICT, ale także tematy dotyczące innowacyjnych rozwiązań i stosowania dobrych praktyk przez firmy.

Spotkanie świata nauki, biznesu i samorządu było wspaniałą okazją do uhonorowania najbardziej innowacyjnych firm nagrodami INNOSILESIA. Tytułem Innowator Śląska 2014 w kategorii średni przedsiębiorca nagrodzono raciborską firmę SUNEX S.A. za pompę ciepła NEXUS. Konkurs organizowany był przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Sunex S.A. to producent innowacyjnych rozwiązań w branży grzewczej opartej o odnawialne źródła energii. Nagrodzona pompa ciepła NEXUS jest odpowiedzią firmy SUNEX na dynamiczny rozwój oraz wzrost zainteresowania urządzeniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii. Pompa ciepła NEXUS to ekonomiczne i wydaje źródło ciepła. Dedykowana jest szczególnie dla instalacji centralnego ogrzewania domów jednorodzinnych. Posiada klasę energetyczną A+, a kompaktowa obudowa zapewnia łatwy montaż. Nowoczesny sterownik sprawia, iż może pracować w każdych warunkach klimatycznych. Dodatkowo dzięki aplikacji można sterować jej pracą online.

źródło: UM Racibórz, fot. BP/Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza