Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Racibórz: Milczący protest wobec polityki Zott [ZDJĘCIA]

02.08.2015 21:03 | 2 komentarze | żet

Blisko czterdzieści osób przyszło w niedzielę wieczorem pod bramę wjazdową zakładu produkcyjnego Zott w Raciborzu, aby zaprotestować przeciwko jego zamknięciu.

Racibórz: Milczący protest wobec polityki Zott [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze znicze zapłonęły pod murem zakładu Zotta w Raciborzu w środę wieczorem - dzień po tym, gdy Zott Polska poinformował o rezygancji z produkcji tradycyjnego twarogu i zamknięciu raciborskiego zakładu.

Następnie na Facebooku powstało wydarzenie "Milczący protest wobec polityki Zott - likwidacja Raciborskiej mleczarni". Celem protestu było zapalenie 90 zniczy, co miało symbolizować liczbę likwidowanych miejsc pracy. W niedzielę wieczorem (2.08.15) pod mleczarnią pojawiła się licząca około czterdziestu osób grupa mieszkańców Raciborza, która zapaliła znicze pod mleczarnią.

Dodajmy, że Powiatowy Urząd Pracy w Raciorzu nie otrzymał jeszcze zawiadomienia o planowanych zwolnieniach grupowych, jednak informacji tej można spodziewać się lada dzień. Wiadomo również, że pracownicy mleczarni nie otrzymają propozycji pracy w innych zakładach Zott Polska (np. w Opolu).