Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Koniec mleczarni w Raciborzu. Zott Polska zamyka zakład produkcyjny

28.07.2015 15:46 | 12 komentarzy | żet

90 pracowników zakładu Zott Polska w Raciborzu obawia się utraty pracy. Zott zapowiada rozmowy z radą pracowników i związkami zawodowymi.

Koniec mleczarni w Raciborzu. Zott Polska zamyka zakład produkcyjny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31 października 2015 roku Zott Polska zamknie produkcję tradycyjnego polskiego twarogu. Skutki decyzji odczują nie tylko konsumenci, ale również pracownicy zakładu produkcyjnego w Raciborzu, który zostanie zamknięty.

Zott podnosi, że przejęcie Spółdzielni Mleczarskiej w Raciborzu miało wzbogacić portfolio grupy o kategorię twarogów, jednak konsumenci odbierają produkcję tradycyjnego twarogu jako autentyczną tylko wówczas, gdy zajmuje się nią tradycyjna spółdzielnia mleczarska.

Powyższe zaważyło na podjęciu decyzji o wstrzymaniu produkcji tradycyjnego twarogu przez Zott. We wtorek 28 lipca pracownicy raciborskiego zakładu zostali poinformowani o decyzji, która zapadłą na szczeblu zarządu Grupy Zott. Władze spółki zapowiadają rozmowy z radą pracowników i związkami zawodowymi.

- Dostawcy mleka, którzy na podstawie podpisanych umów dostarczają swoje mleko do firmy Zott, nie będą dotknięci tą decyzją, gdyż swoje mleko już od dawna dostarczają do  centralnego oddziału w Opolu - informuje Zott Polska.

Informację o planie zamknięcia zakładu produkcyjnego w Raciborzu potwierdza opolska centrala Zott Polska.