Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

PK Racibórz wygrało przetarg śmieciowy

12.06.2015 10:17 | 0 komentarzy | żet

W postępowaniu przetargowym wzięły udział dwa przedsiębiorstwa - raciborskie PK oraz KOMART. Oferta PK była tańsza od konkurencji z Knurowa o ponad 600 tys. zł.

PK Racibórz wygrało przetarg śmieciowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu wyceniło swoją ofertę na 3,19 mln zł, PPHU KOMART na 3,74 mln zł. Czas trwania zamówienia obejmującego przede wszystkim odbiór odpadów powstających na terenie Raciborza i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów wynosi pół roku (1.07.2015 - 31.12.2015).

Oprócz kryterium ceny (maks. 95 pkt.) niewielki wpływ na wybór wykonawcy zamówienia miała również deklaracja o ilości selektywnie zebranych i odebranych odpadów - papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło (maks 5 pkt.). PK Racibórz zadeklarowało odbiór 8 tys. ton tego rodzaju odpadów, natomiast KOMART 10 tys., jednakże ostatecznie ta różnica (0,75 pkt.) okazała się zbyt nikłą, aby realizacja zamówienia przypadła przedsiębiorstwu z Knurowa.

Zamówienie nie obejmuje składowania odpadów, którym zajmuje się Zakład Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu oraz spółka Empol z Tyrmanowa, która buduje w Brzeziu instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów.