Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

RAFAKO na powiatowych targach pracy 2015

13.05.2015 13:53 | 0 komentarzy | ż

Ponad 70 firm oferujących zatrudnienie, tłumy odwiedzających, a wśród nich stoisko RAFAKO S.A. oraz Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO - tak w skrócie można podsumować Powiatowe Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, które odbyły się 12 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

RAFAKO na powiatowych targach pracy 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiatowy Urząd Pracy oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu po raz III zorganizowała Powiatowe Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Spotkanie przedsiębiorców z osobami poszukującymi pracy odbyło się 12 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu. – Celem dzisiejszego spotkanie jest możliwość zaprezentowania się firm i przedstawienie swoich ofert pracy bezrobotnym. Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniom nasi przedsiębiorcy znajdą odpowiednich specjalistów, co zapewne będzie skutkowało zmniejszeniem liczby bezrobotnych- przekonywał Mirosław Ruszkiewicz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu. – Pomimo, że w Racibórz nie należy do miast województwa śląskiego, w którym notuje się największy wskaźnik bezrobocia, to uważam, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Jak widać po frekwencji, mnóstwo ludzi skorzystało z możliwości spotkania się z potencjalnym pracodawcą. Trzeba też pamiętać, że firmy, które dziś się tutaj prezentują nie tworzą nowych ofert pracy, one już je mają i tylko czekają na odpowiednich kandydatów na poszczególne stanowiska- podkreślał Mirosław Małek, Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Jak co roku frekwencja, zarówno wśród pracodawców i bezrobotnych dopisała. W trakcie Targów zaprezentowanych zostało blisko 300 ofert pracy lokalnych i krajowych oraz 476 zagranicznych. Prezentowało je 49 pracodawców, 15 agencji zatrudnienia oraz Młodzieżowe Biuro Pracy. W czasie targów przez zamkowe wnętrza przewinęło się blisko 700 osób. Wśród firm poszukujących pracowników było również RAFAKO S.A. – Obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska: ślusarz- montażysta, spawacz odbiorowy z umiejętnościami spawania w metodach TIG, MAG. Ponadto inżynierów do biur projektowych ze specjalizacją budowa maszyn, urządzeń energetycznych oraz urządzeń i instalacji związanych z ochroną środowiska. Poszukujemy inżynierów z uprawnieniami budowlanymi projektowymi i wykonawczymi m.in. w branży elektrycznej, automatyków– wyliczała oferty pracy w RAFAKO Anna Zembaty- Łęska, Dyrektor Biura Zarządzania Personelem w RAFAKO S.A.

Oprócz samej firmy, piętro wyżej na tych samych targach prezentował się Ośrodek Szkolenia Zawodowego działający przy RAFAKO.  – Występujemy tu dziś nie jako szkoła czy warsztaty, ale jako ośrodek szkolenia spawalniczego. Oferujemy kursy spawania na najnowocześniejszym sprzęcie w powiecie. Dzięki temu dajemy możliwość osobom bezrobotnym przekwalifikować się, co z kolei skutkuje łatwiejszym znalezieniem zatrudnienia- podkreślał Jerzy Lis, mistrz praktycznej nauki zawodu w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w RAFAKO S.A.

Zarówno RAFAKO S.A. jak i będący częścią firmy Oddział Szkolenia Zawodowego od początku targów pracy prezentują swoje oferty. – Widzimy w tym sens, ponieważ nasza firma pozyskuje pracowników głównie z lokalnego rynku pracy, z Raciborza, z powiatu raciborskiego oraz z powiatów ościennych. Nie wyobrażamy sobie, żeby miało nas tutaj zabraknąć, ponieważ stale się rozwijamy, a takie spotkania jak dzisiejsze targi to doskonała okazja, aby przedstawić naszą ofertę i pozyskać nowych, potencjalnych pracowników- podsumowała Anna Zembaty- Łęska.

źródło: RAFAKO