Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rachela Markwica w finale konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015

01.04.2015 16:47 | 0 komentarzy | ż

30 marca 2015 odbył się III etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015" (główny organizator: Żorska Izba Gospodarcza). W powiecie wodzisławskim za organizację odpowiedzialni byli: Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców praz Izba Gospodarcza.

Rachela Markwica w finale konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015
Rachela Markwica podczas prezentacji swojego pomysłu na biznes
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności oraz zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu. Konkurs odbywa się jednocześnie w pięciu powiatach: raciborskim, wodzisławskim, rybnickim, Rybniku, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju. Patronem honorowym konkursu jest prof. Jerzy Buzek.

30 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się trzeci etap konkursu w powiecie wodzisławskim, będąc jednocześnie jego lokalnym finałem. W szrankiu stanęli uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Technicznych. W pierwszej części zaprezentowali oni prace projektowe przygotowane w II etapie pn. "Zainwestuj w regionie - kampania marketingowa nowo powstającej inwestycji". Podczas prezentacji pomysłów ocenie podlegała umiejętność publicznego wystąpienia i zaprezentowania swojego autorskiego pomysłu, zdolność do przekonania odbiorcy do słuszności przyjętych założeń projektowych oraz forma prezentacji.

W drugiej części każdy z uczestników odpowiadał na dwa pytania. Pierwsze - takie samo dla wszystkich - było pytaniem obliczeniowym, drugie - wylosowane przez każdego z uczestników - pytaniem teoretyczno-praktycznym z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

W czasie konkursu prelekcje wygłosili prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Krzysztof Dybiec oraz Bogdan Mitko z Mitkoevent.

I miejsce w III etapie i prawo reprezentowania Powiatu Wodzisławskiego podczas finału konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015” zdobyła Rachela Markwica  z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu Śląski. W nagrodę otrzymała kamerę sportową GoPro.

II miejsce w konkursie zajęła Justyna Siedlaczek  z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która otrzymała tablet multimedialny, natomiast III miejsce zajęła  Agnieszka Pytlik z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która otrzymała dysk zewnętrzny.

W tym roku nagrodą główną w konkursie jest iPad Apple 3 32GB oraz dwa bezpłatne semestry na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Wręczenie nagród nastąpi podczas finału konkursu, który w tym roku odbędzie się w Raciborzu. Wezmą w nim udział zwycięzcy trzecich etapów z poszczególnych powiatów, nauczyciele, przedstawiciele samorządów oraz przedsiębiorcy.

źródło: IGWSl, oprac. żet