Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Fita proponuje kompleks miejskich hal pod wynajem dla biznesu

Teren inwestycyjny przygotowywany przez magistrat przy ul. Bartka Lasoty (Ostróg) niezależny rajca chciałby oferować lokalnemu biznesowi w formie wynajmu. Widzi tam hale udostępniane małym przedsiębiorcom.

Radny Fita proponuje kompleks miejskich hal pod wynajem dla biznesu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Działki na Ostrogu urząd zamierza przygotować dla małych i średnich przedsiębiorców w formie małej strefy ekonomicznej gdzie w zamian za inwestycje i miejsca pracy zaproponuje ulgi podatkowe. Ten temat pojawił się w trakcie kampanii wyborczej Mirosława Lenka i jest kontynuowany w obecnej kadencji prezydenta.

Radny Michał Fita (niezależny), który już wcześniej interesował się tematyką gospodarczą i proponował utworzenie terminalu przeładunkowego na terenie starej cukrowni, teraz postuluje by "ministrefę przy ul. Bartka Lasoty" potraktować w równie innowacyjny sposób. Fita docenia plany magistratu by teren dozbroić, doposażyć w media ale sugeruje urzędnikom pójść z zachętami dla biznesu o krok dalej.

- Być może Miasto Racibórz powinno również wybudować własne hale produkcyjne, które wynajmowałoby niedużym przedsiębiorcom? - pyta Fita prezydenta Lenka. Korzyści dla samorządu widzi w opłatach za wynajem hal. - Przedsiębiorcy zainwestowaliby w linie produkcyjne, parki maszyn i tworzenie nowych miejsc pracy. Temat wykupu takiej hali to kwestia rozwojowa - twierdzi radny, dodając, że prawo do pierwokupu mieliby najemcy. Michał Fita wychodzi z założenia, że niewielkim przedsiębiorcom trudno pozyskać pieniądze na budowę obiektów produkcyjnych i w takowe miałby zainwestować samorząd.

Interpelacja Michała Fity w sprawie miejskich hal produkcyjnych trafiła właśnie na biurko prezydenta Mirosława Lenka, odpowiedzi można spodziewać się przed marcową sesją rady.

Ludzie

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].