Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Prezes Krzysztof Kowalewski z PK Racibórz został odwołany. Spółką kieruje Elżbieta Nowara

09.01.2015 14:14 | 5 komentarzy | ma.w

Dziś Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunalnego odwołała ze stanowiska prezesa miejskiej spółki Krzysztofa Kowalewskiego. Jego miejsce zajmie - do czasu powołania nowego prezesa - Elżbieta Nowara, która była zastępcą Kowalewskiego.

Prezes Krzysztof Kowalewski z PK Racibórz został odwołany. Spółką kieruje Elżbieta Nowara
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zmianę szefa PK wnioskował prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Nie chciał dziś komentować tej sytuacji. Losy Krzysztofa Kowalewskiego ważyły się od momentu przegranej w pierwszym przetargu na wywóz śmieci, kiedy PK straciło miejskie zlecenie na rzecz niemieckiego koncernu Toensmaier.

Na pierwszej w tej kadencji sesji rady miasta prezydent Lenk zapowiedział, że dokona zmian personalnych na kluczowych stanowiskach w samorządzie, zwłaszcza poza urzędem miasta. Jeszcze w grudniu doszło do roszady na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej PK - E. Longina Wonsa zastąpił Rafał Jasiński, szef wydziału rozwoju w magistracie. 9 lutego rada kierowana przez niego zdecydowała o odwołaniu wieloletniego prezesa przedsiębiorstwa Krzysztofa Kowalewskiego.

Jak ustaliliśmy Elżbiecie Nowarze powierzono funkcję do momentu wyłonienia nowego prezesa, a ona sama nie zamierza w przyszłości ubiegać się o to stanowisko. Z naszych informacji wynika, że następca Kowalewskiego ma być znany najpóźniej do 2 miesięcy.

Krzysztof Kowalewski kierował Przedsiębiorstwem Komunalnym ponad 11 lat. Zostawia spółkę z wieloma kontraktami, których realizacja potrwa do przyszłego roku. PK obsługuje Racibórz, Pietrowice Wielkie i Nędzę w zakresie wywozu śmieci oraz realizuje utrzymanie porządku i czystości w mieście (łącznie z odśnieżaniem dróg). Kluczowy dla przyszłości spółki będzie rozstrzygnięcie kto zajmie się wywozem odpadów z Raciborza po realizacji półrocznej umowy z miastem.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.