środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

NSZZ Solidarność: Dłuższy handel w wigilię, to zły obyczaj

26.11.2014 10:11 | 0 komentarzy | ż

Jak co roku NSZZ "Solidarność" apeluje do pracodawców z branży handlowej o skrócenie pracy 24 grudnia, tj. w wigilię Bożego Narodzenia.

NSZZ Solidarność: Dłuższy handel w wigilię, to zły obyczaj
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Szanowni Państwo! Zbliża się grudzień, a wraz z nim najpiękniejsze polskie święta – Boże Narodzenie. Dlatego jak co roku zwracam się do Państwa z gorącym apelem o skrócenie czasu pracy Państwa placówek handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia - apleuje do pracodawców z branży handlowej Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Jak dodaje, "praca w tym dniu, w godzinach popołudniowych, to zdecydowanie zły obyczaj", wskazując z jednej strony na brak ekonomicznego uzasadnienia przedłużania godzin pracy sklepów w Wigilię do godz. 16.00 lub 18.00, a z drugiej na uniemożliwienie pracownikom spędzenia tego święta wspólnie z rodziną.

- Z roku na rok nasz apel spotyka się z coraz większą przychylnością z Państwa strony. Coraz więcej placówek kończy pracę już o godz. 14.00. W imieniu pracowników, ich rodzin, a szczególnie wypatrujących pierwszej gwiazdki dzieci – serdecznie Państwu za to dziękuję! Podtrzymując ten dobry obyczaj, jak co roku apeluję, aby i w tym roku Państwa sklepy zamknąć najpóźniej do godz. 14.00 - kończy swój apel Duda.

źródło: NSZZ Solidarność, fot. wikipedia.org