Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Jak komentują wynik przetargu na wywóz śmieci władze Raciborza?

21.09.2014 16:52 | 1 komentarz | ma.w

Cena jaką zaproponowało konsorcjum Toensmaier/PK w przetargu zaskoczyła władze Raciborza. Była to najdroższa oferta w postępowaniu. Miasto chce wydać na ten 6,5 mln zł a obsługująca je firma i spółka komunalna zażądały za usługę ponad 2,6 mln więcej.

Jak komentują wynik przetargu na wywóz śmieci władze Raciborza?
Wojciech Krzyżek I zastępca prezydenta Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na razie chłoniemy informacje o cenach jakie zaproponowano w przetargu. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy podjąć decyzję co dalej. Procedury dają nam wybór między unieważnieniem postępowania ze względu na kwoty przewyższające nasze szacunki, a przyjęciem zwycięskiej oferty i znalezieniem w budżecie miasta brakujących na ten cel pieniędzy - tłumaczy Wojciech Krzyżek I zastępca prezydenta Raciborza, odpowiedzialny za gospodarkę odpadami.

Aktualnie magistrat zleca wywóz śmieci w mieście w trybie zamówienia z wolnej ręki. Usługę wykonuje firma Toensmaier we współpracy z miejską spółką PK. Umowa obowiązuje do końca września. W magistracie nie wykluczają jej wydłużenia.

Gdyby Miasto zdecydowało się unieważnić przetarg na wywóz śmieci, będzie to już drugie bezskuteczne postępowanie po tym jak Krajowa Izba Odwoławcza uznała za nieważny wynik pierwszego przetargu oprotestowanego przez Komart Knurów (firma spóźniła się o minutę z dostarczeniem oferty przetargowej). - W tamtym przypadku jak i obecnym nie jest naszą winą, że przetarg jest nierozstrzygnięty. Wówczas decydował organ nadzoru teraz kwoty zaoferowane są drastycznie wyższe w stosunku do środków jakimi dysponujemy - wyjaśnia Wojciech Krzyżek.

Ludzie:

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych