Sobota, 21 października 2017

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kto wygra drugi przetarg na wywóz śmieci z Raciborza? Znamy wstępne wyniki

19.09.2014 12:53 | 0 komentarzy | ma.w

Dziś w samo południe otwarto koperty z ofertami cen za wywóz odpadów komunalnych z terenu miasta. Propozycje były trzy, jedna od raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Kto wygra drugi przetarg na wywóz śmieci z Raciborza? Znamy wstępne wyniki
Tadeusz Prejs szef referatu zamówień publicznych w UM Racibórz otwiera oferty przetargowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W porównaniu z pierwszym przetargiem, nierozstrzygniętym z powodu protestu firmy Komart Knurów, nie było w nowym zestawieniu Naprzodu Rydułtowy i firmy Eko z Rybnika. Pojawiło się za to Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Bytowych z Gliwic w konsorcjum z rybnickim Transgórem. Prócz nich oferty złożyli jeszcze Toensmaier Południe/PK Racibórz oraz Komart Knurów. Prezes raciborskiej spółki komunalnej Krzysztof Kowalewski upatrywał zwycięzcy w Komarcie, bo firma dysponuje już własnym RIPOK-iem (instalacja przetwarzania odpadów), która w Raciborzu ma dopiero powstać.

Po otwarciu kopert najtańsza okazała się oferta gliwicko-rybnicka. PUKiB/Transgór zaproponowali 8 748 000 zł. Drożsi byli Komart Knurów (8 938 080 zł) i Tonsmaier/PK (9 136 800 zł).

Na rozstrzygnięcie przetargu magistrat ma teraz 60 dni. Przewidział na zlecenie obejmujące okres do końca przyszłego roku 6,5 mln zł. Najtańsza zaprezentowana oferta opiewa na kwotę o 2,2 mln zł więcej. Niewykluczone, że gmina dalej będzie szukała wykonawcę usługi.