Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Suarez gryzie, inni robią biznes

03.07.2014 12:19 | 1 komentarz | aps

W dzisiejszym świecie można zarobić nawet na pogryzieniu. W każdym razie, jeśli gryzącym jest słynny piłkarz, a świadkami miliony widzów przed telewizorami.

Suarez gryzie, inni robią biznes
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że podczas meczu piłkarskiego Urugwaj-Włochy urugwajski napastnik Luis Suarez ugryzł w ramię włoskiego obrońcę Giorgio Chielliniego. Szybko okazało się, że jedna z norweskich firm bukmacherskich przyjmowała zakłady, czy Suarez kogoś ugryzie w czasie Mundialu w Brazylii (piłkarzowi zdarzało się to już wcześniej). TAK obstawiło aż 167 osób, a rekordzista wygrał 3300 dolarów.

Kolejną firmą, która chce zarobić na incydencie jest firma Playsoft, francuski producent gier komputerowych, który większość pracowników zatrudnia w Gdańsku. Jak podaje „Guardian” w ciągu jednego weekendu dwóch programistów i dwóch grafików tej firmy stworzyło grę Suarez Soccer Bite, która działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Gracz, stukając w ekran, musi w jak najkrótszym czasie ugryźć jak największą liczbę przeciwników-piłkarzy, nie dając się przy tym złapać przez sędziów. O tym czy świat znów zwariował przekonamy się wkrótce, o ile oczywiście podane zostaną wyniki popularności nowej gry.

Więcej na: http://www.theguardian.com/technology/2014/jul/01/luis-suarez-world-cup-bite-android-app