Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Ponad 60 wystawców na targach energii odnawialnej w Raciborzu

13.06.2014 13:57 | 0 komentarzy | żet

- Dzisiaj zbieracie owoce tego, co zasialiście 8-10 lat temu - mówił na otwarciu Międzynarodowych Targów Energetyki Odnawialnej w Raciborzu wiceminister Adam Zdziebło. - Dobrych wrażeń, dobrych inwestycji... - życzyła prezes WFOŚiGW w Katowicach Gabriela Lenartowicz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę obejmować patronatem Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej w Raciborzu - powiedziała otwierając targi prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz. - Dobrych wrażeń, dobrych inwestycji, dobrego praktycznego myślenia i dobrych perspektyw - życzyła wystawcom i zwiedzającym. Wiceminister Adam Zdziebło gratulował władzom Raciborza wykorzystania atutów, które miasto posiadało i przekucia ich w sukces. - To jest konsekwentna, realizowana krok po kroku mądra polityka. Dzisiaj zbieracie owoce tego, co zasialiście 8-10 lat temu - mówił.

Z kolei prezydent Raciborza Mirosław Lenk podziękował primatorowi Opawy Zdenkowi Jiraskowi oraz wicepresowi Raciborskiej Izby Gospodarczej Romanowi Majnuszowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. - Bez was tych targów by nie było - powiedział.

Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej przyciągnęła ponad 60 wystawców z Polski i Czech - poinformowała nas Magdalena Czech-Majer, kierownik referatu promocji Urzędu Miasta Racibórz. -  To inicjatywa adresowana przede wszystkim do inwestorów indywidualnych, którzy w jednym miejscu mogą uzyskać wiele przydatnych informacji, poznać zasady działania OZE, zarówno w teorii, jak i w praktyce - informuje Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik prasowy UM Racibórz. - Chcemy pokazać, że odnawialne źródła energii to nie tylko hasło odnoszące się do ochrony środowiska, lecz zbiór konkretnych rozwiązań, które realnie poprawiają komfort życia, a jednocześnie są opłacalne – dodaje prezydent Raciborza.

Targi to dwudniowa impreza, która zakończy się jutro (14 czerwca). W dniach 12-13 czerwca w Raciborzu zostało zorganzowane również VII Forum Energetyki Słonecznej i Biomasy. Polecamy również:

Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym:
Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Ludzie:

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.