Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Kto wywiezie śmieci po 1 lipca? Przetarg w urzędzie nierozstrzygnięty

10.06.2014 17:23 | 0 komentarzy | ma.w

Jest pięciu oferentów, w tym konsorcjum PK Racibórz z Tonsmaier Południe. Jedna ze startujących firm wniosła protest.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykonawca zlecenia powinien być już dawno znany, bo oferty przedsiębiorstw otwarto 20 maja. Rywalizowały wtedy: Tonsmaier Południe i PK Racibórz (konsorcjum), spółka EKO z Rybnika, rybnicki Transgór oraz Naprzód Rydułtowy. Propozycję złożył również Komart Knurów ale zdaniem urzędników z Batorego uczynił to za późno.

W magistracie czekano na oferty do 20 maja do godz. 11.30. Firma z Knurowa się spóźniła. Poślig czasowy był niewielki bo wg różnych wersji od minuty do pięciu. W urzędzie mówią, że było już po czasie, a przedstawiciele knurowskiej firmy twierdzą, że zdążyli. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, która orzeknie czy Komart powinien zostać dopuszczony do przetargu w Raciborzu. W urzędzie spodziewają się wieści z Warszawy lada dzień.

Z czeterech ofert jakie otwarto 20 maja najtańszą jest propozycja konsorcjum Tonsmaier Południe i PK Racibórz. Oba przedsiębiorstwa już ze sobą współpracowały w 2013 roku wywożąc śmieci z Raciborza. Tonsmaier przejął później od PK część pracowników.

Nowa umowa jest dłuższa od obecnej i będzie obowiązywała przez 1,5 roku.

Czytaj również

Tönsmaier może kupić Przedsiębiorstwo Komunalne
Pięciu gigantów branży ostrzy sobie zęby na raciborski RIPOK