Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Premier znów rozmawia ze związkowcami. Od rana trwa spotkanie w urzędzie wojewódzkim

05.06.2014 10:55 | 0 komentarzy | acz

- Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem o godzinie 9.00. Uczestniczy w nim premier Donald Tusk - potwierdza nam Katarzyna Kuczyńska-Budka, zastępca dyrektora biura wojewody.

Premier znów rozmawia ze związkowcami. Od rana trwa spotkanie w urzędzie wojewódzkim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas spotkania premier ma przedstawić raport końcowy z prac międzyresortowego zespołu ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego. - Oczekujemy, że raport nie będzie wyłącznie zbiorem analiz, ale że będzie zawierał konkretne rozwiązania ratunkowe dla górnictwa węgla kamiennego w obszarach, które wskazywaliśmy podczas wcześniejszych rozmów i że te rozwiązania po zaakceptowaniu przez stronę społeczną zaczną być wprowadzane w życie. Mamy nadzieję, że zaangażowanie pana premiera w sprawy polskiego górnictwa i jego otwartość na argumenty strony społecznej, będą równie duże jak przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.   

Kilkanaście dni temu do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy w sprawie odroczenia płatności zobowiązań Kompanii Węglowej wobec ZUS, które spółka odziedziczyła po dawnych spółkach węglowych.