Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Droga Miedonia - Brzeźnica za 10 milionów

30.05.2014 15:58 | 0 komentarzy | woj

Informowaliśmy już, że droga powiatowa Racibórz Miedonia – Brzeźnica zostanie zmodernizowana. Dziś podpisano umowę pomiędzy Powiatem Raciborskim (zlecającym) i  Skanską (wykonawcą). Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu i skrócić kierowcom czas przejazdu. Prace na drodze z dzielnicy Miedonia do Brzeźnicy będą kosztowały prawie 10 mln zł brutto. Skanska wykona je do połowy maja 2015 roku.

Droga Miedonia - Brzeźnica za 10 milionów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odcinek, który dla Powiatu Raciborskiego zmodernizuje Skanska ma długość ok. 4,3 km. – Jest to fragment od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ulicą Kwiatową (DK 45) do miejscowości Brzeźnica w rejonie skrzyżowania z ulicami Kozielską i Boczną – mówi Krzysztof Kamiński, menadżer projektu.
Inwestycja została podzielona na dwa etapy: pierwszy obejmuje ulicę Podmiejską w dzielnicy Miedonia w Raciborzu, a drugi fragment od Miedoni do Brzeźnicy. Prace będą się toczyły jednocześnie na obu odcinkach.

Etap I - Podmiejska
Ulica Podmiejska zostanie zmodernizowana na odcinku o długości prawie 1,7 km. – Wykonamy nową konstrukcję i nawierzchni drogi – mówi Krzysztof Kamiński. Wzdłuż ul. Podmiejskiej powstaną pobocza o szerokości 75 cm. Istniejący chodnik od ul. Kwiatowej do Sempołowskiej zostanie przebudowany na 2,5-metrowy ciąg pieszo-rowerowy, a na dalszym odcinku (do numeru Podmiejska 58) powstanie nowy chodnik. W ramach inwestycji wykonawca wykona też dwa przystanki autobusowe i zjazdy do posesji.

Etap II – do Brzeźnicy
Drugi etap inwestycji, czyli fragment od dzielnicy Miedonia w Raciborzu do Brzeźnicy, jest dłuższy i obejmuje ponad 2,6 km. Droga zostanie tutaj zmodernizowana i poszerzona do 5,5 m.
– Na drodze do Brzeźnicy zmodernizujemy istniejące chodniki i wykonamy pobocza – dodaje menadżer. Skanska wykona również remont kanalizacji i przepustów.

materiał nadesłany