Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Bezradni bez poradni: Starosta wystąpi do NFZ

29.02.2020 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Okazuje się, że połowa pacjentów poradni uzależnień, którzy wcześniej leczyli się przy Klasztornej nie korzysta z placówek w regionie, finansowanych przez NFZ, dokąd odsyła się ich z Raciborza. W stolicy powiatu już ponad rok brakuje poradni dla uzależnionych.

Bezradni bez poradni: Starosta wystąpi do NFZ
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta otrzymał na ten temat stosowne pismo od p.o. dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach. Zawiera ono dane dot. świadczeń z zakresu terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu dla mieszkańców powiatu raciborskiego za lata 2017 i 2018 oraz okres styczeń – listopad 2019 r.

Kierownik Referatu Spraw Społecznych Aleksander Kasprzak poinformował na posiedzeniu zarządu powiatu, że ok. 50% mieszkańców powiatu raciborskiego korzystających z terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu w NZOZ „Centrum Zdrowia” w Raciborzu w latach 2017 i 2018, aktualnie nie korzysta z usług 6 poradni, z którymi śląski NFZ zawarł umowy na realizację świadczeń w tym zakresie.

Zarząd powiatu polecił kierownikowi Kasprzakowi przygotować ponownie wystąpienie do NFZ o rozważenie przeprowadzenia konkursu w zakresie terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu dla mieszkańców powiatu raciborskiego.

(opr. m)