środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Apel do raciborskich rolników ws. folii po nawozach i środkach ochrony roślin

19.11.2019 21:19 | 1 komentarz | ż

Trwa zbieranie informacji na temat potrzeb w zakresie zagospodarowania tworzyw sztucznych z rolnictwa.

Apel do raciborskich rolników ws. folii po nawozach i środkach ochrony roślin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z uruchomieniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogólnopolskiego programu mającego na celu dofinansowanie systemu zbierania i zagospodarowania folii rolniczej i innych odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa, zwracamy się z prośbą o wypełnienie deklaracji potrzeb zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych z rolnictwa (deklaracja w załączniku) i dostarczenia jej do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie do 27 listopada 2019 roku - czytamy w komunikacie UM Racibórz.

Deklaracja potrzeb zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych z rolnictwa ma na celu zinwentaryzowanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu big bag na terenie gminy.

Beneficjentami programu będą jednostki samorządu terytorialnego, natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy (posiadacze odpadów). Kwota dofinansowania przewiduje koszt do 500 zł za tonę odpadów z tworzyw sztucznych w rolnictwie, których odzysk jest niemożliwy.

- Aby Miasto Racibórz mogło skorzystać z programu musi złożyć wniosek do NFOŚiGW do dnia 20.12.2019 roku. Inwentaryzacja odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu big bag z terenu gminy jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku - informuje magistrat.

Pobierz Deklaracja potrzeb zagospodarowania odpadów rolniczych-2-2.doc (format doc, rozmiar ~36.8 k)

źródło: UM Racibórz, oprac. ż