Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Góreckie dożynki ze strażą pożarną, policją i pogotowiem [ZDJĘCIA]

16.09.2019 10:19 | 0 komentarzy | d

W niedzielę 15 września w Górkach Śląskich odbyły się parafialne dożynki. Było uroczyście i edukacyjnie. Całość zwieńczyła zabawa taneczna.

Góreckie dożynki ze strażą pożarną, policją i pogotowiem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw w kościele pw. Dobrego Pasterza odbyła się msza święta, później na miejscowym boisku część artystyczna. Po rozpoczęciu zabawy przez sołtysa wsi Bernarda Machnika mieszkańcy mogli podziwiać występy artystyczne dzieci przedszkolnych i szkolnych. Po pokazach odbyło się losowanie nagród, do wygrania był m.in. gołąb i królik.

Następnie oczy wszystkich uczestników skierowały się na wjeżdżający na sygnale radiowóz policji wraz z wozem bojowym OSP Górki Śląskie. Ochotnicy przedstawili scenariusz zakleszczenia poszkodowanego w pojeździe wraz z jego ewakuacją poprzez rozcięcie i wejście do samochodu. Podczas demonstracji do dyspozycji widzów był radiowóz, maskotka „Sznupka” oraz policjanci, z którymi można było sobie robić zdjęcia. Następnie na teren boiska wjechała karetka pogotowia ratunkowego, przy której odbyła się prezentacja pracy ratowników medycznych oraz pierwszej pomocy. Najsilniejsi śmiałkowie mogli zmierzyć się w konkurencji przeciągania liny. Góreckie dożynki zakończyła zabawa taneczna.

źródło: UG Nędza (Daniel Waloszek), oprac. (d)